Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. března 2019 v 12:35
Čas čtení 0:00
Adam Novosad

Indický boháč věnoval 7,5 miliardy dolarů na charitu

Diskutovat
3
Uložit Uložené

Jeden z největších filantropů na světě.

V Indii žije více než 1 miliarda lidí, zemi zanedlouho čekají volby a spolu s intenzivním ekonomickým růstem se i v této zemi objevují problémy. Zatímco mnohým lidem se podařilo vymanit z chudoby do střední třídy, miliony obyvatel zůstávají bez peněz.

I tyto sociální problémy se už roky snaží adresovat druhý nejbohatší Ind Azim Premji, který šéfuje společnosti Wipro.

Společnost, která kdysi začala jako zemědělský projekt, je dnes technologickým gigantem. Jak informuje CNN, dohromady zaměstnává více než 160 tisíc lidí, takže výrazným způsobem stimuluje indickou ekonomiku. Přesto její šéf zbytečně nehromadí miliardy a za poslední roky už daroval více než 21 miliard své nadaci Azim Premji Foundation.


Tentokrát se i v souvislosti s výzvou Giving Pledge, kterou kdysi založil Bill Gates, aby motivoval miliardáře věnovat peníze na charitu, rozhodl nadaci darovat zatím největší balík peněz. Samozřejmě nejde o hotovost, kterou by přesunul z jednoho účtu na druhý. Namísto toho nadaci věnoval akcie své společnosti v hodnotě více než 7,5 miliardy dolarů, což je bezkonkurenčně největší jednorázový dar, jaký byl kdy v Indii předán.

 

Nadace tohoto miliardáře se v Indii zabývá zejména podporou vzdělávání, přičemž provozuje vlastní univerzitu Azim Premji University v Bengalúru, kde žije více než 6 milionů lidí a jde o třetí největší indické město.

Doporučeno
Z Česka do vysněného apartmánu v Apulii: Jak si Klára a František splnili sen o druhém domově u moře Z Česka do vysněného apartmánu v Apulii: Jak si Klára a František splnili sen o druhém domově u moře 11. března 2026 v 13:00
Doporučeno
26letý Michal měl tři byty, ale stále bydlel na koleji: „Do konce roku jich chci mít 10“ 26letý Michal měl tři byty, ale stále bydlel na koleji: „Do konce roku jich chci mít 10“ 10. března 2026 v 10:00
Doporučeno
KVÍZ: Poznáš nejznámější české seriály jen podle jediné fotky? Otestuj se KVÍZ: Poznáš nejznámější české seriály jen podle jediné fotky? Otestuj se 9. března 2026 v 17:30
Domů
Sdílet
Diskuse