Utíkat před hejtem prý nikdy nic nevyřeší.
Bez sociálních sítí by byl svět extrémně odlišný. Podle mnoha názorů na nás mají dobrý vliv a lidi sbližují i přes velké dálky, podle ostatních však sociální sítě nic dobrého neznamenají.
Sdílení fotek na Instagramu či Facebooku je dobře známým fenoménem a pokud nám někdo napíše něco nepříjemného, mnoho z nás to naštve. Spousta takových komentářů se maže a jejich autoři blokují, zvláště pokud je to něco vulgárního.
Jak však říká známý psychoanalytik a kognitivní terapeut Steve McKeown, který vede vlastní britskou kliniku, to není úplně dobré řešení. I přesto, že jsou lidé vulgární a nenávistní, mazání jejich komentářů a blokování autorů může být znakem lehké egománie.

Pokud se nedokážeme vypořádat s negativní zpětnou vazbou v online světě, v tom reálném se nám to může vrátit mnohem více. „Blokování se dnes stalo zcela normálním a běžným. Utíkáme díky němu před trapnými pocity, depresí či úzkostmi, ale co když toho člověka potkáme na nákupu nebo v posilovně?“
Mazání negativních komentářů je podle terapeuta znak toho, že se sami nepřijímáme takovými, jakými skutečně jsme. Ideálním řešením je podle něj napsat odpověď nebo jednoduše zprávu ignorovat – pokud je z cesty, lidé si to uvědomí a pokud mluví pravdu, problém zřejmě nebude v komentáři, ale v tvém sebevědomí.