Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
s Českými dráhami.
19. června 2019 19:00
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Kam na výlet vlakem? Tohle je 10 nejzajímavějších míst v Česku

ZAJÍMAVOSTI ČESKO
Uložit Uložené

Vybrali jsme nejzajímavější místa v Česku, kam se vyplatí vyjet vlakem.

V Česku se ukrývá celá řada fascinujících míst, která nezná moc lidí, ale zároveň jsou jednoduše dostupné vlakem a tím vlastně určené úplně pro každého. Jestli se rozhoduješ, kam vyrazit na takový víkendový trip, mohla by ti pomoct aplikace Vlakem na výlet od Českých drah. Jde o propojení interaktivní mapy a netradičního průvodce.

Kromě tipů na zajímavá česká místa aplikace pro party, rodiny nebo jednotlivce ukazuje náročnost každé trasy, její přibližnou délku, ale i zajímavosti a soutěžní otázky. A nejen to. Pokud chceš ochutnat různá jídla v dobrých lokálních podnicích, na mapě najdeš i unikátní gastrotipy připravené Lukášem Hejlíkem.

Kam na výlet vlakem? Tohle je 10 nejzajímavějších míst v Česku

Výletník může být po cestě i odměňován. Specialitou této aplikace jsou „Interaktivní a hravé výlety“, které mají po cestě řadu zastávek se soutěžními otázkami. Za každý dokončený výlet dostaneš ČD Body, které je pak možné vyměnit například i za jízdenky zdarma

Appku Vlakem na výlet můžeš stahovat na App Storu i Google Play. Rozhodli jsme se na ni podívat blíže a vybrat několik míst, které určitě stojí za to navštívit. 


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Eva Zelená (@evijanenen),

Dolomitové jeskyně v Bozkově

Délka trasy: 9,1 km

Čas: 4 hodiny

Jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech lákají na podzemní jezírka, labyrint skalních bloku, krápníkové stěny a hlavně strašidelnou atmosféru. Z jednoho kilometru jeskynních prostor je návštěvníkům zpřístupněno 350 metrů, přičemž stabilní teplota těchto chodeb dosahuje stabilní teploty 7,3 stupňů Celsia. Teplejší outfit je v tomto případě nutností. 

Trasa má střední náročnost vede od semilského nádraží, přes pomník obětem první a druhé světové války, Sejkorskou kapličku a končí po devíti kilometrech na nádraží Jesenný. 

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Magda Poláková (@polakovamagda),

Labyrintem teplických skal

Délka trasy: 14,5 km

Čas: 4 hodiny

S oblíbenými adršpašskými skalami sousedí Teplické skály. Tato méně známá divoká krajina se začíná mezi turisty teprve rozjíždět. I díky tomu v ní zatím nenajdeš davy lidí, takže je tohle místo vhodné pro příznivce klidu, ale zároveň unikátní krajiny.

Vyhlídky, úzké cestičky, skalní plošiny, temné soutěsky. Pro fotku jako dělané, pro milovníky netknuté přírody nutnost. Trasa vede z Teplic nad Metují přes skalní hřiby a také rozhlednu Čáp, vysoká 13 metrů.

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Kateřina (@zrzka_z_hor),

Za krásami Ostravice

Délka trasy: 9,1 km

Čas: 3,5 hodiny

Kdo má rád výzvy, může zkusit trasu do Ostravice. Výlet je tu trochu náročnější, ale o to víc stojí za to. Jeho zdolání je s odměnou, cesta je totiž koncipována přes vyhlášené peřeje, kde se nachází skalní výchozy a o kilometr dál pak navštívíš srub slavného básníka Petra Bezruče.

Víc než devítikilometrová trasa dále vede přes lanové centrum Opičárna, Beskydský pivovárek a arcibiskupskou pilu. 

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Libor Hlisnikovský (@liborhlisnikovsky),

Prameny živé vody

Délka trasy: 8,7 km

Čas: 3,5 hodiny

Okolí Jesenicka ukrývá malebnou přírodu, dechberoucí výhledy a hlavně prameny živé vody. Jsou tu totiž proslulé lázně dvou průkopníků vodoléčby – Vincenze Priessnitze a Johanna Schrotta.

Tříapůlhodinová návštěva Jeseníku zahrnuje zastávky na jesenickém náměstí, vodní tvrzi, katovně, přes muzikantskou stezku až na Priessnitzovo sanatorium. Středně náročný výlet končí na malebném nádraží Lipová Lázeň. 

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Pavel (@pavel.binas),

Třeboň Alchymistů

Délka trasy: 6 km

Čas: 3 hodiny

Edward byl anglický alchymista pracující na dvoře císaře Rudolfa II. v Praze. Svůj um zdokonaloval v Třeboni, kde je vedena trasa tohoto tříhodinového výletu. Podařilo se mu tu prý objevit elixír mládí. Jde jenom o povídačku, nebo je možné, že se alchymista dobral k nějakému zvláštnímu zázraku?

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Aleš Bednář (@ales_foto_),

Znojmem nadzemím i podzemím

Délka trasy: 6,6 km

Čas: 4 hodiny

Ve Znojmě je možné navštívit nejenom romantické vyhlídky, toto historický osídlené město ukrývá i magické podzemí, které je fenoménem nemajícím v nehornických oblastech obdoby. Trasa vychází na necelých sedm kilometrů.

Trasa tě povede významnými místy tohoto jihomoravského centra vinařství – Schillerovým altánem nebo přes proslulou Jezuitskou kolej a z podzemí do gotického chrámu sv. Mikuláše. A pro fanoušky motorek je připraven ještě jeden bonus – Muzeum motorismu, které opravdu stojí za to.

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Ondřej Löbl (@ondrejlobl),

Adrenalinová jízda na kole přírodou v areálu Kouty

Čas: 2,5 hodiny

Chceš zažít pořádnou porci adrenalinu? Navštiv areál Kouty nad Desnou, který nabízí hned několik rozměrů dobrodružné zábavy. V nejnavštěvovanějším bikeparku České republiky si můžeš zařádit na kole a je možné si vybrat hned z několika upravených tras.

Je jedno jestli si s bicyklem tolik nerozumíš, nebo jsi zvyklý sjíždět strmé kopce. Areál nabízí vyžití pro všechny.

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Denis Hykolli (@denishykolli),

Baťův Zlín

Délka trasy: 11,4 km

Čas: 5 hodin

Zlín je krásné město a nejvíce o tom svědčí čtvrť plná funkcionalistických budov, které tu nechala vystavět legenda českého podnikání, obuvník Tomáš Baťa. Z malého městečka, které má okolo 3 tisíc obyvatel se ve 30. letech rázem stalo velké respektované město s 43 tisíci obyvatel.

Ty se na tento kus historie můžeš podívat za jedno odpoledne v rámci pětihodinové trasy, během které poznáš hlavní budovy Baťových závodů, kopec nad městem s perfektním výhledem, i sídlištní část, přes kterou projdeš zpátky k nádraží.

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílel uživatel @baruna_styb,

Do Kuksu si nezapomeňte vzít mobil

Délka trasy: 0,6 km

Čas: 3 hodiny

Perla českého baroka, hospital Kuks, býval ústav pro vojenské veterány. Jeho začátky se datují do poloviny 18. století, k původnímu účelu sloužil až do roku 1938. Od té doby budova sloužila k různým účelům – jako léčebna dlouhodobě nemocných, léčebna, knihovna i pobočka krajského archivu.

Tato trasa má nízkou náročnost, od nádraží je to ke Kuksu jen několik kroků. A stojí to za to. Vyplatí se stáhnout aplikaci Zkus Kuks, která tě navede a představí ti toto místo v nečekaném světle.

Odkaz na výlet zde.


 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený [fangirl af ] (@ta_petrunkaaa),

V plzeňské Techmanii nepoznáte nudu

Délka trasy: 2,2 km

Čas: 3 hodiny

Plzeňské interaktivní centrum Techmania nedávno oslavilo desetileté výročí. Na své si přijdou jak dospělí tak mladší. Expozice čítající přes čtyři stovky exponátů nabízí netradiční pohled na fyziku, techniku, matematiku a historickou expozici Škodovky.

Odkaz na výlet zde.


Pokud tě aplikace Vlakem na výlet zaujala, stáhni ji kliknutím na tyto ikonky:

Kam na výlet vlakem? Tohle je 10 nejzajímavějších míst v Česku

Kam na výlet vlakem? Tohle je 10 nejzajímavějších míst v Česku

Domů
Sdílet
Diskuse