Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. března 2020 v 16:35
Čas čtení 1:00
Viktor Kniš

Peter Pellegrini uvoľnil v čase koronavírusovej krízy 435-tisíc eur na kultúru a opravu budov z premiérskej rezervy

NEWS
Uložit Uložené

Peter Pellegrini sa rozhodol využiť rezervy predsedu vlády na svojské účely. Namiesto zdravotníkov podporil sympózium dirigentov a rekonštrukciu kultúrnych domov.

Expremiér Peter Pellegrini dva dni pred podaním demisie využil rezervu predsedu vlády na to, aby podporil kultúrne projekty a časť peňazí vyčlenil na rekonštrukciu kultúrnych domov a infraštruktúry v obciach. Celkovo podľa Denníka N uvoľnil 435-tisíc eur z fondu, ktorý má slúžiť na krízové účely. 

Aj keď sa krajina nachádza v núdzovom stave, zdravotníkom Pellegrini peniaze nevyčlenil. Zmluvy už sú v platnosti, podpísal ich Matúš Šutaj Eštok, Pellegriniho najbližší spolupracovník – vedúci Úradu vlády a od piatku už poslanec Národnej rady. 40-tisíc eur dostali Obišovce aj Osrblie, 37-tisíc eur Veľké Kapušany. Obec Slivník dostane 15-tisíc, Bačkov 15-tisíc, Cejkov 25-tisíc.... Kompletný prehľad je dostupný na tejto stránke.

Peter Pellegrini tvrdí, že o dotáciach rozhodoval ešte na začiatku roka – počas januára a februára. „Z dôvodu administratívneho procesu, ktorý je plne v kompetencii vedúceho úradu vlády, boli zmluvy s prijímateľmi podpísané a zverejnení až v uplynulých dňoch,“ odpovedá expremiér pre Denník N. Vylúčil, že by uprednostnil obce, kde sú starostovia za Smer, aj keď vo väčšine prípadov (9) riadia obce ľudia zo strán Smer a Most – Híd.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
31,25 Kč / Týden
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční - 17 %
1 500 Kč 1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
24,04 Kč / Týden
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse