Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. dubna 2020 v 8:29
Čas čtení 0:32
Ondřej Jarůšek

Česko má už 5 033 nakažených, 91 lidí s koronavirem zemřelo

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo aktuální informace.

V České republice bylo potvrzeno již 5 033 případů nákazy novým druhem koronaviru SARS-CoV-2. Onemocnění Covid-19 si vyžádalo životy 91 hospitalizovaných pacientů, naopak počet vyléčených stoupl na 181. Dosud u nás bylo provedeno 98 681 testů. O aktuálních údajích před krátkou chvílí informovalo ministerstvo zdravotnictví na svých internetových stránkách.

Doporučeno
V Nizozemsku extra opatření proti viru nejsou, říká fotbalista Michal Sadílek. Když jdu s rouškou, lidé se usmívají (Rozhovor) V Nizozemsku extra opatření proti viru nejsou, říká fotbalista Michal Sadílek. Když jdu s rouškou, lidé se usmívají (Rozhovor) 6. dubna 2020 v 14:31

Během těchto dní dochází v Česku k rozvolňování přísných nařízení, která byla v souvislosti s pandemií zavedena. Zpřístupnila se například venkovní sportoviště, v lese se může běhat a jezdit na kole bez roušky a byly otevřeny některé obchody. K těm by se měly přidat další již zítra. Po Velikonocích navíc bude možné v odůvodněných případech vycestovat do zahraničí.

Města, obce a kraje žádají vládu o uvolnění pravidel pro čerpání dotací. Kvůli koronaviru totiž přijdou o miliardy korun, které by jinak měly z daní a státního rozpočtu. Další milionové náklady si navíc vyžádala ochrana proti nákaze.

Doporučeno
Při osmihodinovém výslechu nám nedali ani napít. Zažil jsem peklo a jsem rád, že jsem z něj pryč, říká Čech uvíznutý v Ugandě Při osmihodinovém výslechu nám nedali ani napít. Zažil jsem peklo a jsem rád, že jsem z něj pryč, říká Čech uvíznutý v Ugandě 2. dubna 2020 v 14:01
Domů
Sdílet
Diskuse