Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. dubna 2020 v 14:31
Čas čtení 16:40
Vojtěch Vanda

V Nizozemsku extra opatření proti viru nejsou, říká fotbalista Michal Sadílek. Když jdu s rouškou, lidé se usmívají (Rozhovor)

REFRESHER KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Michal Sadílek, talentovaný fotbalista předního týmu první nizozemské ligy, je momentálně v karanténě ve svém bytě v Nizozemsku. Probrali jsme s ním letošní sezónu a proč se ještě vlastně nevrátil domů.

Společná snaha vymýtit největšího strašáka posledních dnů, nový koronavirus SARS-CoV-2, nemá obdoby nejen v rámci České republiky, ale celosvětově. Kdy naposledy se dokázal spojit celý svět proti společné hrozbě? Dejme stranou války nebo ekonomické cíle, nikdy nic nespojí lidi tak jako neviditelná nákaza a strach o vlastní přežití. Posledním takovým velkým pojítkem byl snad virus HIV, respektive Španělská chřipka, a to už bylo poměrně dávno.

Jak to tak bývá, někdo pomáhá, protože musí a někdo zase proto, že chce. V případě Michala Sadílka to byla ta druhá možnost. Mladý reprezentant, hrající vrcholový fotbal v nizozemském PSV, na sebe v posledních dnech upozornil výzvou na Instagramu. Nechal se slyšet, že by rád s nákazou Covid-19 pomohl alespoň finančně, a že mu mají lidé posílat tipy, kam investovat. A co slíbil, to dodržel.

Doporučeno
Při osmihodinovém výslechu nám nedali ani napít. Zažil jsem peklo a jsem rád, že jsem z něj pryč, říká Čech uvíznutý v Ugandě Při osmihodinovém výslechu nám nedali ani napít. Zažil jsem peklo a jsem rád, že jsem z něj pryč, říká Čech uvíznutý v Ugandě 2. dubna 2020 v 14:01

Do Česka poslal sta tisíce korun tam, kam uznal za vhodné. Jeho peníze alespoň na chvíli pomohly ulevit vypjaté situaci. Sám je přitom v izolaci ve svém bytě v Nizozemsku a na cestu domů, k rodině, to úplně nevypadá. V rozhovoru pro REFRESHER se rozpovídal o tom, jak se se situací vyrovnává, jestli se ještě chystá pomáhat, jaká byla jeho letošní sezóna a jak světová pandemie zamává s fotbalem.

Rád bych pomohl všem, říká fotbalista Michal Sadílek, který daroval půl milionu korun na boj s koronavirem (Rozhovor)
Zdroj: Archiv Michala Sadílka
Doporučeno
U Eboly trvalo vakcínu vyvinout 5 let. Pro koronavirus z Wu-chanu nemusí vzniknout vůbec, říká viroložka z Univerzity Karlovy U Eboly trvalo vakcínu vyvinout 5 let. Pro koronavirus z Wu-chanu nemusí vzniknout vůbec, říká viroložka z Univerzity Karlovy 24. ledna 2020 v 14:15

Ty ses na Instagramu nechal slyšet, že chceš v boji proti koronaviru přispět nějakou finanční částkou. Nakonec jsi rozdělil 500 tisíc korun mezi nemocnici v Uherském Hradišti a  ještě nedávno uzavřeným Uničovem. Proč ses rozhodl poslat peníze zrovna sem?

Za mě rozhodlo asi srdce. Hradiště kvůli tomu, jelikož je to město, kde jsem se narodil. Dokonce jsem se v té nemocnici i narodil. Znám tam spoustu lidí. Je to tak specifický region! Mám k němu unikátní vztah, vždy se tam rád vracím. A když tam jsem, tak si to strašně užívám. Lidi jsou tam šťastní, mají radost ze života, všichni se znají skoro se všemi. A každému doporučuji, jestli chtějí někam po republice vyrazit, tak Slovácko je jasná volba.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Zkušební
0 Kč
7 dní zdarma
Přístup k prémiovým článkům
Nejdříve máš předplatné na 7 dní zdarma a následně od 2. 7. 2024 platíš 125 Kč jednou za 4 týdny
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
za 125 Kč0
a čti vše bez omezení
Vyzkoušet zdarma
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 82911 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Zda se Michal Sadílek chystá pomáhat dál
  • Jaká je situace během koronavirové nákazy v Nizozemsku
  • Který charitativní projekt zaštiťuje
  • Jaká byla jeho sezóna
  • Proč se Nizozemci usmívají, když jej vidí s rouškou
  • Co je #stayathomechallenge
  • Jaká byla jeho fotbalová cesta
Domů
Sdílet
Diskuse