
Tisíce Američanů protestovaly proti rouškám a izolaci. Zdravotníci jim ukázali, co si o nich myslí
Protestující trápí, že nemohou jít do práce, na nákupy či nabarvit si vlasy. Akci podporovaly různé pravicové skupiny i prezident Donald Trump.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.

Protesty, které přes týden odstartovaly tisíce lidí u sídla americké vlády ve státě Michigan, pokračovaly v dalších státech i přes víkend. Někteří protestující přišli ozbrojení, mávali vlajkami Spojených států či Konfederace, která během občanské války stála na straně zachování otroctví. Ti, co seděli v autech, troubili.
Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1645 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.
VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Všichni si stěžovali na opatření zavedená vládami jednotlivých států, které hovoří například o izolaci či zákazu setkávání. Vadí jim i to, že nesmí chodit do práce. Mnozí protestující drželi nápisy, které odkazovaly na již vyvrácené konspirace o tom, že koronavirus šíří síť 5G. Jiné hovořily o tom, že chtějí raději žít v „nebezpečí koronaviru než v bezpečném otroctví“.
„Ironií je, že protestující si stěžují na to, že musí být doma. Ale tím, že se takto shromažďují pravděpodobně způsobili, že ta opatření budeme muset ještě prodloužit,“ vzkázala stěžujícím si lidem guvernérka státu Michigan Gretchen Whitmer.
Svůj názor na absurdnost protestů vyjádřili i zdravotníci ve státě Colorado. Rozzuřené protestující blokoval v ulicích.
This is just awesome pic.twitter.com/jnrZ2zHtp1
— The Hummingbird (@SaysHummingbird) April 20, 2020



Na stranu protestujících se v pátek postavil i prezident Donald Trump. Jen chvíli poté, co televize Fox News zveřejnila zprávu o protestujících, prezident na Twitteru napsal, že je třeba „osvobodit“ státy Michigan a Minnesota. V obou jsou v čele demokraté. Jiné státy, kde jsou protesty podobné, ale v čele je republikán, vynechal.
Na tiskové konferenci pak Trump odmítl, že by lidi vyzýval k občanské neposlušnosti, jen některá opatření ve státech jsou podle něj příliš tvrdá. „Tito lidé jen vyjadřovali své názory, mně se zdáli velmi zodpovědní,“ prohlásil podle deníku SME Trump.
Protesty v některých městech podle The Guardian podporovaly i konzervativní až krajně pravicové organizace.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.


