
Vědci potvrdili, že se lidé koronavirem nemohli nakazit podruhé. Šlo o chybu v testování
Výsledky 277 pacientů, kterým se Covid-19 po vyléčení vrátil, byly podle vědců jen „chybně pozitivní“.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.

Koronavirus by člověk podle nejnovějších zjištění jihokorejských vědců neměl dostat podruhé. Případy pacientů, kterým se nákaza po vyléčení vrátila, byly ve skutečnosti způsobeny chybami při testování. Informaci přinesla v pátek britská zpravodajská televize Sky News.
Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1645 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.
VÍCE O PŘEDPLATNÉMV Jižní Koreji mělo nejdříve znovu onemocnět až 277 pacientů, podobně na tom byli i pacienti v Číně a Japonsku. To přirozeně vyvolalo obavy, že koronavirus dokáže zmutovat tak rychle, že lidé nemusí být vůči němu imunní a nakazí se znovu.

Genetické analýzy koronaviru ale nezjistily žádné podstatné změny, díky kterým by ho imunitní systém člověka nerozpoznal. Jihokorejské Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí proto oznámilo, že výsledky testu u pacientů s podezřením na druhou nákazu koronavirem byly chybně pozitivní.
Mohlo to být způsobeno i zbytkovými buňkami viru, které po uzdravení zůstaly v těle pacienta.

Centrum vysvětlilo, že na rozdíl od jiných virů, jako jsou HIV nebo neštovice, které se infiltrují do buněk v těle člověka a mohou se kdykoli znovu aktivovat, koronavirus SARS-CoV-2 zůstává mimo buňky.
„To znamená, že nezpůsobuje opětovné či chronické onemocnění,“ řekl šéf centra doktor Oh Myoung-don.
V Jižní Koreji je více než 10 tisíc potvrzených případů nákazy a 250 úmrtí, úmrtnost je tedy 2,3 procenta, což je méně než průměr podle Světové zdravotnické organizace. Země je dlouhodobě považována za příklad v boji s koronavirem.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.


