Spekulace a předpoklady se naplnily, přichází třešnička na dortu v rodině AMG GT.
Trvalo dlouhých 6 let, než nám Mercedes-AMG opět představil další extrémní počin s dodatkem Black Series. Ten odjakživa nesou ty nejultimátnější sportovní kousky, které většinou přicházejí jako jakési třešničky na dortu modelů v jejich závěru generačního cyklu. Jinak tomu není ani tentokrát, kdy nám německá prémiová automobilka servíruje brutální AMG GT Black Series.
GT jsme za poslední roky poznali hned v několika variantách (GT, GT C, GT S, GT R, GT R PRO). Nyní došlo k odhalení posledního dílu v skládačce. Samozřejmě i v tomto případě pod jeho dlouhatánskou přední kapotou nacházíme čtyřlitrovou V8 biturbo, ta ale prošla rozsáhlou úpravou, což ve výsledku přináší výkon až 537 kW / 730 koní a 800 Nm. Jde tak o nejvýkonnější sériové AMG se silniční homologací.

Nejvyšší točivý moment je ale dostupný v širokém spektru otáček – od 2 000 po 6 000 ot / min. Čtyřlitrový agregát dostal nové chlazení, plochou klikovou hřídel, vylepšené sání i přeplňování.