Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. září 2020 16:08
Čas čtení 0:59
Vojtěch Vanda

CNN Prima News sdílela na Facebooku obrázek s tygřicí, jejíž psychický stav údajně zlepšují selátka. Je to 14 let vyvrácený hoax

NEWS ČESKO
Uložit Uložené

I přes upozornění některých komentujících nechala televize CNN Prima News obrázek na sociální síti.

„Příběh z thajské zoo znovu oblétl internet. Tygřice ztratila svá mláďata kvůli předčasnému porodu. Její špatný psychický stav vyřešili chovatelé následovně a podařilo se jí zachránit,“ stojí v popisku u příspěvku televize CNN Prima News, na němž je zachycena ležící tygřice, která se stará o selátka v tygří kůži. Fotka je pravá, nicméně kontext je hoax, který byl vyvrácen už před 14 lety.

Doporučeno
CNN Prima News dnes večer spouští své vysílání CNN Prima News dnes večer spouští své vysílání 3. května 2020 12:28

Fotka s tygřicí je opravdu zachycena v thajské zoo, konkrétně ve Sriracha Tiger Zoo ve městě Čonburi v Thajsku. Co však není pravdou je tvrzení, že si tímto způsobem tygřice, která měla údajně přijít o mláďata po předčasném porodu, takto léčila zdravotní stav. Jak tvrdí článek fact-checkingového webu Snopes už z roku 2006, zoo takto míchala různé druhy zvířat pouze pro pobavení diváků.

Domů
Sdílet
Diskuse