Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 18. 1. 2021 svátek má Vladislav, Vladislava

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
2
Vojtěch Vanda
1. říjen 2020, 17:28
Čas čtení: 2:09

Pečovatelky Spirály pomoci rozdávaly klientům předvolební letáky hnutí ANO. Ředitelka je členkou, prý pomáhala kamarádovi

Na skutečnost upozornila Veronika Dočkalová z Kolínska, která sociálních služeb organizace využívá. Pečovatelka, která se stará o jejího devadesátiletého dědečka, s sebou přinesla volební leták kandidáta za ANO, ubrousek, propisku a lékovku.

Vojtěch Vanda
1. říjen 2020, 17:28
Čas čtení: 2:09
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Pečovatelky z kolínské organizace Spirála pomoci rozdávaly minulý týden něco víc než běžnou pomoc. Jak upozornila Veronika Dočkalová na svém Facebooku, minulý čtvrtek k nim přišla jedna z pečovatelek organizace, která obvykle pomáhá s úklidem a vařením jejímu devadesátiletému dědečkovi.

 

Kromě pomocné ruky s sebou přinesla i obálku, na které bylo jeho jméno. Po jejím otevřením Dočkalová zjistila, že obsahuje propagační materiály kandidáta do Senátu za hnutí ANO, Igora Karena. Informuje o tom Deník N.

 

 

O této praktice informovala přímo Dočkalová na Facebooku. „Dnes ráno (ve čtvrtek) přišla k mému dědovi jako vždycky pečovatelka, aby mu pomohla s mytím a oblékáním. Překvapením ale bylo, že nám donesla obálku s tím, že ‚nám to má předat.‘ Obálka byla od koho jiného než od jejího zaměstnavatele Spirála pomoci. Nestačila jsem se divit, co obálka obsahovala.“ začíná svůj post.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1609 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

V obálce našla předvolební leták kandidáta za hnutí ANO Igora Karena, hygienické ubrousky s logem ANO, propisku s logem ANO a lékovku taktéž s logem hnutí. To nenechalo Dočkalovou chladnou a napsala ředitelce Spirály pomoci e-mail. Ředitelka organizace Jana Kuncířová je také členkou hnutí. 

 

„Vážená paní Kuncířová, Vaší pomoci i pomocí zaměstnankyň (...) si velmi vážím. Vždy jsem se setkala jen se vstřícný jednáním a nesmírnou ochotou. Bohužel mi tento dojem zkalila událost z dnešního rána,“ napsala. „Byť žijeme ve svobodné zemi (...) musím vyjádřit víc než znepokojení a podivení se nad tím, že zneužíváte pracovnice organizace, kterou vedete, k politické agitce mezi starými a nemocnými lidmi závislými na vaší pomoci,“ neskrývala rozhořčení Dočkalová.

 

 

Deník N se proto rozhodl získat vyjádření od ředitelky organizace Kuncířové. Ona sama v takovéto „pomoci svému kamarádovi“ nic špatného ani neetického nevidí, přestože Dočkalová tvrdí, že se organizace stará hlavně o seniory a lidi s hendikepem.

 

 

„Žijeme ve svobodné zemi a na mě se obrátil kamarád, o kterém vím, že jeto dobrý člověk, (...) a myslí vážně, že by chtěl zlepšit současnou situaci jak v sociálních, tak ve zdravotních službách. Oslovil mě s tím, jestli bych nepředala dárky našim klientům. Proto jsem s tím souhlasila a problém jsem s tím neměla,“ sdělila médiu.

 

 

Podle ní jsou senioři svéprávní lidé, kteří se následně sami rozhodnou, jestli Karena volit, nebo ne. Rozdíl mezi distribucí obálek do schránek nebo z rukou pečovatelek nevidí. Podobný náhled má i samotný kandidát Karen. „Poprosil jsem paní Kuncířovou, zda by byla ochotná informovat lidi ve svém portfoliu o našem volebním programu, a to je celé. Jestli někdo zkoumá, zda se to podá přes pečovatelku, nebo se to dá do schránky, to je pro mě malichernost (...),“ uvedl Deníku N.

 

Taková odpověď Veroniku Dočkalovou nepotěšila. „Jsem ráda, že občanská společnost funguje a když se někde dějí nepravosti, vyplatí se ozvat. Moc ale nevím, co si počít s vyjádřením paní ředitelky a taky nemám příliš chuť přispívat dál téhle organizaci. Ale zároveň jsme na nich dost závislí,“ napsala na svůj Facebook s prosbou o kontakt na jinou pečovatelskou organizaci na Kolínsku.

 

 

Jasný názor na věc má i Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky, která ústy ředitelky Alice Švehlové uvádí, že podobná distribuce letáků pečovatelkami není standardní.

 

I jeden ze zřizovatelů organizace, město Kolín, s podobnými praktikami nesouhlasí„Poslal jsem to všem zastupitelům s tím, že považuji za velice nevhodné dělat propagaci prostřednictvím sociálních služeb, na které přispívá pojišťovna, kraj i město Kolín,“ uvedl pro Deník N starosta města Michal Kašpar.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: facebook.com/Veronika Dočkalová Tagy: česko, áno, voľby, pečovatel, sociální služby, Igor Karen, Spirála pomoci
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
1
Sdílet
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
Neděle 17. 1. 2021
19:22
Navalný se vrátil do Ruska. Otráveného kritika Putina zatkli hned na letišti. Navalný se vrátil do Ruska. Otráveného kritika Putina zatkli hned na letišti.
17:50
Kuřáky v některých státech USA budou očkovat přednostně. Učitelům vadí, že se na řadu dostanou až po nich.
16:48
Kanyeho značka Yeezy žaluje brigádníka za porušení smlouvy. Za fotku na Instagramu mu hrozí pokuta půl milionu dolarů. Kanyeho značka Yeezy žaluje brigádníka za porušení smlouvy. Za fotku na Instagramu mu hrozí pokuta půl milionu dolarů.
14:36
Sáblíková slaví bronz! Zazářila na mistrovství Evropy. Sáblíková slaví bronz! Zazářila na mistrovství Evropy.
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.