Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 3. 3. 2021 svátek má Kamil

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
6
Lukáš Čelka
18. leden 2021, 19:07
Čas čtení: 1:11

Slováci se vydali s autem frajeřit na zmrzlou přehradu, propadli se pod led

Toto zřejmě nebyl nejlepší nápad.

Lukáš Čelka
18. leden 2021, 19:07
Čas čtení: 1:11
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Dva mladá Slováci z okolí Žiliny se mohou pochlubit netradičním zážitkem, otázkou je, zda je pochválí i jejich rodina a tamní ochranáři přírody. Autem se totiž vydali přímo na zmrzlou Oravskou přehradu, led auto neudržel, a tak skončilo ve vodě.

 

„S největší pravděpodobností jel řidič na přehradu autem jen frajeřit. Neexistuje žádná jiná možnost, jak vyjet na led než cíleně. Omylem se tam nedostanete,“ řekl pro REFRESHER jeden z administrátorů facebookové skupiny, v níž byla fotka potopeného auta zveřejněna.

 

 

Podle jeho slov se dá do vody autem snadno sjet kvůli mělkému břehu. „Kluci si asi chtěli jen vyzkoušet, zda je led udrží. Žádným jiným způsobem než nevinnou frajeřinou se auto do přehrady dostat nemohlo. Prostě si to šli vyzkoušet a kluk měl štěstí v neštěstí, že zapadl jen po kola, protože jinak by auto bylo úplně zničené. Kdyby se dostali do středu přehrady, určitě by se utopili, v takové studené vodě by neměli žádnou šanci,“ dodal.

 

 

Administrátor skupiny nám dále prozradil, že komentující příspěvku se zmínili o tom, že se auto nacházelo z Bobrovské strany přehrady, což představuje další problém. „Je velká pravděpodobnost, že incident budou řešit i ochranáři přírody, protože se na této straně přehrady nachází les, přes který vede cesta s přístupem k vodě. Po ní se však autem nesmí jezdit, protože zde je 5. stupeň ochrany.“

 

Rodina se za řidiče auta stydí

Administrátorům skupiny se krátce po zveřejnění ozvala rodina mladého řidiče. „Ozvala se nám rodina chlapce, konkrétně jeho sestra, že je to pro ně velká ostuda. De facto, toho kluka, který auto řídil, zná polovina horní Oravy, čili to bude nějaký rošťák.“

 

Ve skupině, kde byla fotka propadlého auta zavěšená, se po krátké chvíli začaly šířit i různé memes. Mladík se tak kromě jiných problémů za svůj neuvážený čin stal i terčem výsměchu.

 

Zdroj: Facebook / Maroš Ťapák

 

 Za zmínku stojí i ponorka

Zdroj: Facebook / Maroš Ťapák
Zdroj: Marek Gonda / Facebook
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Facebook / Dopravný servis Orava Tagy: auto, ľad, Oravská priehrada
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
19:22
Slavia odehraje v Praze zápas s Rangers FC. Skotský klub dostal výjimku od ministerstva zdravotnictví. Slavia odehraje v Praze zápas s Rangers FC. Skotský klub dostal výjimku od ministerstva zdravotnictví.
17:28
Petříček: Česko odmítlo nakoupit vakcíny od AstraZeneca ze SAE. Žádnou oficiální nabídku jsme neobdrželi, tvrdí Blatný. Petříček: Česko odmítlo nakoupit vakcíny od AstraZeneca ze SAE. Žádnou oficiální nabídku jsme neobdrželi, tvrdí Blatný.
16:39
Babiš navrhne pro studenty udělení úřední maturity. Známky by se jim přidělily podle dosavadního prospěchu. Babiš navrhne pro studenty udělení úřední maturity. Známky by se jim přidělily podle dosavadního prospěchu.
16:18
23letý Marek podřezal svého psa. Na krku měl 20centimetrové poranění. 23letý Marek podřezal svého psa. Na krku měl 20centimetrové poranění.
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.