Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. listopadu 2021 19:09
Čas čtení 2:03
Vojtěch Vanda

Karel Havlíček: Když jsem Daniela Landu prohlásil za magora, spletl jsem se. Je to korunovaný magor

Karel Havlíček: Když jsem Daniela Landu prohlásil za magora, spletl jsem se. Je to korunovaný magor
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
NEWS DANIEL LANDA KAREL HAVLÍČEK
Uložit Uložené

Daniel Landa poskytl serveru iROZHLAS.cz rozhovor, v němž reagoval na dotazy redaktora týkající se zahlcení hygienických stanic dotazy skrze akci, kterou iniciovala jeho iniciativa. Odmítl, že by byl tváří akce, prý je jen „zesilovač“.

Zpěvák Daniel Landa dostal příležitost v úterním rozhovoru pro iROZHLAS.cz obhájit podstatu akce „Výzva k akci: ZAHLŤME NEPRODLENĚ HYGIENY aneb šikanou proti šikaně!“. Uvedl, že lidé posílající dotazy pouze žádali to, na co mají právo, iniciativa prý nevyzvala její příznivce, aby šikanovala hygieny, přestože to je v názvu akce, a sám Landa údajně ani není tváří akce, nýbrž „pouhým zesilovačem.“

Končící ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) se k Landově vyjádření znovu vyjádřil. V Otázkách Václava Moravce počastoval zpěváka přízviskem „magor“. Nyní tvrdí, že je Landa dokonce „korunovaný magor“.

Doporučeno
Daniel Landa je podle Karla Havlíčka absolutní „magor“. Sabotáž hygien podle něj může vymyslet jen „cvok“ Daniel Landa je podle Karla Havlíčka absolutní „magor“. Sabotáž hygien podle něj může vymyslet jen „cvok“ 14. listopadu 2021 18:19

Nejprve se redaktor Landy zeptal, zda iniciativa vyzývala její příznivce k tomu, aby šikanovala hygienické stanice. Otázka byla mířena přímo na něj, jelikož autor příspěvku byl uveden jako „Dan“. Nyní je autorství připisováno uživateli „Zlatý špendlík“. 

„Ten text vzešel z širšího okruhu, z právně erudovaných lidí, to není jen moje aktivita. Je to inspirace, jak se domoci silou toho, že začneme být skutečně informováni. Toho jejich mlžení a manipulace s fakty, naši právníci se mnohokrát dotazují a tu informaci nedostanou. Informaci, kterou má stát povinnost zodpovědět,“ uvedl zpěvák.

Landa odmítl, že by iniciativy vyzývala k šikaně, přestože toto slovo nese její akce v názvu. „Ten článek se jenom jmenuje šikanou proti šikaně. (...) Obsahem toho článku je, aby se lidé domáhali svých práv,“ pokračoval. Zpěvák argumentoval tím, že vláda dostatečně občany neinformuje, a proto se stalo, že jen v Praze bylo registrováno 1600 žádostí, což podle něj bylo „pár e-mailů“. Pokud s tím mají hygieny problém, je to prý problém systému.

„Zaměstnanci hygien se proti tomu měli postavit. To nemá logiku. Obraťte se v rámci zdůvodňování této aktivity na Zdravé fórum nebo na odborníky ze Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků,“ dodal Landa a na konstatování, že je tázán on, jelikož je tváří akce, odpověděl, že je „pouhým zesilovačem hlasu Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků, lékařů Zdravého fóra a právníků Pro Libertate.“

Žijeme v diktatuře

Landa dále uvedl, že chování vlády představuje diktaturu, respektive totalitu. Přijde mu, že očkování není dobrovolné, nýbrž povinné, za což mohou restrikce vlády. Testovat se zpěvák údajně nechce proto, jelikož je zdravý a nic mu není. Cíl, kterého chce iniciativa dosáhnout, neprozradil. A aniž by odpověděl na dotazy ohledně trestního oznámení, které chce ministerstvo zdravotnictví na iniciativu Zlatý špendlík podat, rozhovor předčasně ukončil.

Rozhovor neunikl ani končícímu ministru průmyslu a obchodu a dopravy Karlu Havlíčkovi (za ANO), jenž se k aktivitě Landovy iniciativy již vyjadřoval v Otázkách Václava Moravce.  

„Hygieny makají na sto procent, klobouk dolu před tím, co všechno dokážou zvládnout. Pak jsou ale zahlceny nějakým magorem, který zorganizuje, že jim tam chodí dopisy a žádosti, aby zkontrolovaly to či ono,“ řekl k situaci. „Díky těmhle cvokům musíme posilovat hygieny o stovky a stovky lidí, aby mohli chodit do terénu. Musíme teď posilovat, já přesně nevím, o kolik lidí, protože hygienické stanice nespadají pod má ministerstva, ale prostě musíme ty hygieny posílit,“ dodal.

V úterý na Landovo vyjádření reagoval pouze krátce na Twitteru: „V neděli jsem v
Otázkách Václava Moravce prohlásil, že je (Daniel Landa pozn. red.) magor. To jsem se spletl. Je to korunovanej magor,“ upřesnil.

Domů
Sdílet
Diskuse
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.