- produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
- sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
- násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
Přestože mnoho lidí se podle jeho slov domnívá, že tato práce se dá zvládnout „jen tak“, Michael tvrdí, že ani oblek někdy nepomáhá: „oči zakrýt nedokáže“.
Deratizér Michael nám pověděl vše o své práci. Za léta, kdy vede vlastní firmu Pan Deratizér, se na výjezdech setkal opravdu s lecčím, a jak říká on sám, „na tuto práci potřebuješ mít žaludek“. Kromě hubení různých štěnic a potkanů totiž dělal donedávna i dezinfekce, kdy musel čistit kontaminované plochy po mrtvolách v rozkladu.
V rozhovoru nám prozradil, kde se nejčastěji vyskytují švábi, kde potkani a myši, stejně jako to, co nejnechutnějšího viděl během výjezdu. Tvrdí, že k této práci je třeba mít určitý cit, že deratizér se musí snažit lidem pomoci, a proto to není práce pro každého.
Jak dlouho už se věnuješ práci deratizéra?
Na brigády do terénu jsem jednou za čas chodíval už v minulosti, ale vlastní firmu jsem si založil teprve před třemi lety.
Co musí člověk umět, aby mohl vykonávat tuto práci?
Musí mít odbornou i zdravotní způsobilost, akreditaci a praxi.
Samozřejmě, potřebuje mít na to i „žaludek“, protože nejde jen o práci deratizéra. Je to tzv. „DDD“, neboli deratizace, dezinsekce a dezinfekce. Deratizace, jak asi víš, se týká zásahů proti hlodavcům, dezinsekce proti broukům a členovcům, ale během dezinfekce se bohužel chodívá i k mrtvolám. Místnost se dezinfikuje, když je kontaminovaná.
Kde nejčastěji potřebují tvé služby?
Co se dozvíš po odemknutí?
- Kde nejčastěji potřebují služby deratizéra.
- Jak dlouho trvá deratizace, dezinfekce a desinsekce.
- Kteří hlodavci a brouci jsou na Slovensku nejvíce přemnožení.
- Co nejnechutnějšího zažil Michael během výjezdu.
- V jakém stavu se nacházely prostory, které měl dezinfikovat po mrtvolách, a proč to přestal dělat.
- Jak chtěli pandemie využít amatéři a rychle vydělat na neúčinném dezinfikování.
- Co je na práci deratizéra nejtěžší.