Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Seriály

The Book of Boba Fett. Vyplatí se sledovat nový Star Wars seriál?

Od dobrodružství Mandaloriana jsme se přesunuli na pouštní Tatooine.

Jakub Paulík
19. leden 2022, 18:30 Čas čtení: 2:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
The Book of Boba Fett. Vyplatí se sledovat nový Star Wars seriál?
Zdroj: Disney+
Filmy a Seriály - Seriály
0
Jakub Paulík
19. leden 2022, 18:30
Čas čtení: 2:48

The Book of Boba Fett. Vyplatí se sledovat nový Star Wars seriál?

Od dobrodružství Mandaloriana jsme se přesunuli na pouštní Tatooine.

Jakub Paulík
19. leden 2022, 18:30
Čas čtení: 2:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
The Book of Boba Fett. Vyplatí se sledovat nový Star Wars seriál?
Zdroj: Disney+
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Slavný nájemný lovec Boba Fett ve Star Wars VI nezemřel, jak jsme si kdysi mysleli. To nám ale ukázal již Mandalorian. Spin-off The Book of Boba Fett diváky v prvních 4 částech provede jeho znovuzrozením a událostmi, které předcházely zabrání trůnu Jabba Hutta (respektive jeho pravé ruky Biba Fortuny). Kromě toho se ovšem scénáristé zaměřili i na Fettovu vládu a problémy, které se s ní pojí.

 

Příběh se tedy dělí mezi flashbacky hlavního hrdiny a konflikty způsobené snahou o udržení pozice takzvaného Daimya. Pokud se ti zdá zvláštní, že jsme Fetta nazvali hrdinou, zřejmě jsi seriál ještě neviděl. Tvůrci z obávaného lovce, který myslí především na sebe a finanční zisk, udělali v podstatě rovného chlapa a „klaďase“.

 

Zabíjí jen tehdy, když musí, většinou se snaží problémy vyřešit diplomatickou cestou a ze všeho nejvíc si váží loajality svých spolupracovníků. Při tom všem však jaksi změkl. V soubojích zapomíná používat svůj jetpack, helmu téměř vždy nosí pouze v ruce na okrasu, a kdyby neměl ochranku, zřejmě by už nežil. Boba Fett není jednoduše vykreslen tak, jak mnozí fanoušci očekávali, proto jsou ze seriálu částečně zklamáni.

 

Zdroj: Disney+

 

Docela příjemným osvěžením je ale rozšíření mytologie týkající se pouštních lidí. Ano, to jsou ti zahalení podivíni, které Anakin Skywalker hromadně pozabíjel (a nejen muže, ale i ženy a děti). Díky The Book of Boba Fett už víme, že nemůžeme házet všechny do jednoho pytle. Kmen, na který Boba v seriálu narazil, má sice striktní, ale v podstatě docela férová pravidla. Nechybí jim odvaha ani smysl pro soudržnost. Ty, kteří si získají jejich úctu, dokážou vnímat jako sobě rovné.

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 3667 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 9 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Hormonální antikoncepce dala ženám svobodu, zároveň je upoutala k odpovědnostiHormonální antikoncepce dala ženám svobodu, zároveň je upoutala k odpovědnosti
Scarlxrd: Jsem až toxicky sdílný. Je mi jedno, co si o mé hudbě bude myslet veřejnost, kritizovat mě bude tak i tak (Rozhovor)Scarlxrd: Jsem až toxicky sdílný. Je mi jedno, co si o mé hudbě bude myslet veřejnost, kritizovat mě bude tak i tak (Rozhovor)
10 nejlepších českých hororů10 nejlepších českých hororů
VÍCE

 

I díky nim jsme po relativně nudné pilotní části dostali docela zábavnou druhou epizodu, ve které nám překvapivě nepřekážela neustálá střídání současnosti a flashbacků. Třetí část však byla poměrně rozporuplná. I když jsme si v ní naplno užili zuřivého Wookieho Krrsantana, dění kolem Boba Fetta nadále stagnovalo.

 

Zdroj: Disney+

 

Věděli jsme sice, že mu jde někdo po krku a brzy můžeme očekávat konflikt, ale to je asi tak všechno. Extrémně pomalá honička se zástupcem starosty byla již závěrečným hřebíčkem do rakve, při kterém jsme se zmohli pouze ke kroucení hlavou. Mladý gang na speedrech se navíc do seriálu ani příliš nehodí.

 

Na druhé straně nás ale alespoň potěšilo, že si Daimyo „ochočil“ velkého domácího mazlíčka, a budeme rádi, pokud se brzy předvede v akci. Název nejnovější čtvrté části The Gathering Storm divákům naznačil, že se v ní začne schylovat k velkému boji. Problém je, že když už jsme se dostali za polovinu série, byli bychom rádi, aby nám tvůrci naservírovali víc než jen předehru.

 

Děj všech částí se neustále motá kolem Fettovy minulosti, což je mnohdy na škodu, přičemž jeho současná snaha o udržení pozice lídra se příliš natahuje. Místy se zdá, že Boba Fett nezápasí o trůn, ale že odešel na poloviční důchod, na kterém si čas od času s někým zabojuje — a to navíc i docela neefektivně, jako kdyby jel na poloviční plyn.

 

Zdroj: Disney+

 

Větší část dialogů s vedlejšími postavami je průměrná a nezáživná. V podstatě jediný vztah na scéně, který jakžtakž funguje, můžeme pozorovat mezi Fettem a Fennec Shand. Ostatní postavy jsou buď příliš nevýrazné, nebo jim zatím scénáristé nevytvořili žádný pořádný prostor. Podobně jako u Mandaloriana by nás navíc potěšilo alespoň menší cameo. Někteří ze starých filmových hrdinů by se na Tatooine mohli přece klidně nacházet.

 

Zdroj: Disney+

 

Máme za sebou první polovinu série a určitě neskáčeme radostí do stropu. Některé scény nás opravdu bavily (akce s Wookiem, poznání Rancora, pomsta s lodí), ale mnohé působily jen jako vata na zaplnění stopáže. Seriálu zatím dáváme šest bodů z deseti a doporučit jej můžeme opravdu jen skalním nadšencům do světa Star Wars.

 

Chtěli bychom věřit, že se scénáristé v prvních čtyřech částech pouze zahřívali a po spuštění otevřeného konfliktu mezi Boba Fettem a jeho nepřáteli se to teprve rozjede. Skvělá akce, výrazné zvraty a možná i neočekávaná zrada ze strany Fettovy malé party nebo bývalých kapitánů Jabba Hutta.

 

Ty bychom, mimochodem, rádi poznali i blíže, ne jen prostřednictvím krátkého dialogu. Kdo jsou, jaká jim patří teritoria, a poznáme vůbec jejich úmysly, nebo budou jen dalšími zbytečnými postavami v pozadí? Máme před sebou ještě tři části, na všechno je dostatek prostoru. Je ovšem pravděpodobné, že prosté zápletky budou tvořit i zbytek seriálu.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Disney+
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít