Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. března 2022 18:44
Čas čtení 1:24
Radim Šlechta

ČEZ vypsal tendr pro výstavbu nového bloku Dukovan. Účastní se ho jen země, které nejsou bezpečnostním rizikem

ČEZ vypsal tendr pro výstavbu nového bloku Dukovan. Účastní se ho jen země, které nejsou bezpečnostním rizikem
Zdroj: Wikimedia (Creative Commons)/ Petr Adamek/ volně k užití
NEWS
Uložit Uložené

Finální smlouvy bude mít stát na stole do 20 měsíců.

Skupina ČEZ dnes spustila tendr na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. Finální smlouvy by měli dodavatelé připravit do dvaceti měsíců. Následně stát vybere společnost, která se stavby ujme. Podle premiéra Petra Fialy z ODS se budou tendru účastnit jen ty země, které nepředstavují bezpečnostní riziko. Zahájení zkušebního provozu by mělo podle ČEZ začít v ideálním případě v roce 2036.

„Hlavním cílem je bezpečný a ekonomický projekt dokončený ve stanoveném rozpočtu a čase. U vlastního výběrového řízení je samozřejmě cílem výběr nejlepšího dodavatele a kvalitní a výhodná smlouva. Po jejím podpisu pak důkladná příprava projektové dokumentace tak, abychom předem minimalizovali problémy, které provází některé zahraniční projekty. Věřím, že termín zahájení zkušebního provozu nového bloku v roce 2036 je dosažitelný,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Domů
Sdílet
Diskuse