Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. března 2022 19:04
Čas čtení 1:09
Tereza Šnajdrová

Na Antarktidě padl nový teplotní rekord. Polární oblast se ohřála o 40 °C

Na Antarktidě padl nový teplotní rekord. Polární oblast se ohřála o 40 °C
Zdroj: Unsplash/Paul Carroll/volně k použití
NEWS KLIMATICKÁ ZMĚNA
Uložit Uložené

Pohledy mnohých se upínají na válku na Ukrajině, ale nesmíme zapomenout ani další problémy, které sužují naši planetu. Jedním z nich je globální oteplování a klimatická změna, která způsobila, že se Antarktida ohřála o 40 °C.

Na výzkumné stanici Concordia-Dome C, která měří teplotu na Antarktidě, padl v pátek 18. března teplotní rekord. Klimatická změna a bezprecedentní vlny veder způsobily, že teplota na Antarktidě stoupla až o 40 °C nad normál a polární oblast se mění k nepoznání.  Až doteď platilo, že počasí na Antarktidě bylo stabilní, ale jak se zdá, globální oteplování dohnalo i nejchladnější místo na planetě, informuje Severe Weather.

Doporučeno
Těchto 5 rostlin snadno najdeš a můžeš je použít ve zdravých receptech Těchto 5 rostlin snadno najdeš a můžeš je použít ve zdravých receptech 21. března 2022 7:00

Klimatické změny se ve světe sledují velmi přísně, avšak vědci se až do letošního března domnívali, že na Antarktidě není nutné tyto nebezpečné jevy monitorovat. V polární oblasti totiž stále panovala stabilní teplota a pro všechny tak bylo velkým šokem, když tamní měřící stanice Concordia-Dome C naměřila v pátek 18. března -12,2 °C. Taková hodnota znamená, že se Antarktida ohřála o 40 °C a odborníci bijí na poplach.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse