Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
1. května 2022 11:30
Čas čtení 5:04
Ilona Hobzová

Filmové premiéry: Jaké snímky dorazí v květnu do kin?

Filmové premiéry: Jaké snímky dorazí v květnu do kin?
Zdroj: Paramount Pictures
FILMY A SERIÁLY FILM ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Přehled novinek na měsíc květen je tu.

Se začátkem měsíce ti REFRESHER přináší přehled filmových novinek, na které můžeš zajít do kina. Očekávaný je především film pod taktovkou uskupení Tři tygři, po letech příprav vychází i volné pokračování osmdesátkového hitu Top Gun.

Doporučeno
Netflix vydá v létě každý týden 1 až 2 filmy. Těchto 10 bude stát za to Netflix vydá v létě každý týden 1 až 2 filmy. Těchto 10 bude stát za to 29. dubna 2022 8:30

Ženy a život

 • Česká premiéra: 12. května 2022
 • Česko, 2022, 87 min
 • Režie: Petr Zahrádka
 • Hrají:  Eva Salvatore Burešová, Jakub Kohák, Jiří Lábus, Veronika Freimanová, Petr Buchta, Aneta Krejčíková, Jaromír Nosek

Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její volnomyšlenkářská, všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu „ode zdi ke zdi“, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. „Má s tebou ten chlapec vůbec vážné úmysly? Po třicítce se hledá ženich dost těžko…“ upozorňuje Elišku její pragmatická maminka. Je tedy potřeba si ujasnit, zda chodí jen Eliška s Petrem nebo i Petr s Eliškou… Případně toho ženicha splašit jinde. To vše za účasti rodiny a přátel, protože problém jednoho je problémem všech. (Bohemia MP)

Za snímkem v hlavní roli s Evou Burešovou stojí režisér Petr Zahrádka, pro kterého jde o teprve pátý celovečerní snímek. Více zkušeností nasbíral jako režisér seriálů. Kromě Burešové se ve filmu objeví Jakub Kohák, Veronika Freimanová nebo Jiří Lábus.

Indián

 • Česká premiéra: 12. května 2022
 • Česko / Slovensko / Polsko, 2022
 • Režie: Tomáš Svoboda
 • Hrají: Karel Roden, Daniel Olbrychski, Martin Myšička, Vica Kerekes, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Miroslav Táborský

Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede úspěšnou firmu. Jeho život je plný lží a přetvářky a jeho hlavním smyslem jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod. Podepsal smlouvu s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí v indiánském stylu. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad hřbitovem, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tenhle duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně velmi odlišné představy.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
  Měj aktivní roční předplatné REFRESHER+ a získej lístek na festival dle vlastního výběru.Zapoj se do slosování
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse