Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. května 2022 13:11
Čas čtení 1:30
Ilona Hobzová

Hasiči při pálení čarodějnic vyjížděli k 88 požárům, oslavy prý byly klidnější než v loňském roce

Hasiči při pálení čarodějnic vyjížděli k 88 požárům, oslavy prý byly klidnější než v loňském roce
Zdroj: Hasičský záchranný sbor ČR
NEWS ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Lidé nahlásili téměř 8000 pálení čarodějnic.

Oslavy čarodějnic byly z pohledu českých hasičů klidnější než v loňském roce. Do nedělního rána vyjeli k celkem k 88 požárům. Například pražští hasiči nemuseli zasahovat ani jednou. Požár v Pardubickém kraji, po kterém musel vrtulník dvě osoby transportovat do nemocnice, neměl s pálením čarodějnic přímou souvislost.  

Doporučeno
Zeman: Putin se dopustil zločinu proti míru, vyvražďování civilistů na Ukrajině se blíží genocidě Zeman: Putin se dopustil zločinu proti míru, vyvražďování civilistů na Ukrajině se blíží genocidě 1. května 2022 12:22

Klidnější oslavy než loni

Podle informací Hasičského záchranného sboru ČR lidé nahlásili téměř osm tisíc pálení čarodějnic. Do nedělního rána museli hasiči vyjíždět celkem k osmdesáti osmi. Oslavy byly z jejich pohledu klidnější než loni, kdy vyjížděli jednadevadesátkrát. 

„Ve 22 h. jsme řešili 10 probíhajících požáru v přírodním prostředí. Předpokládáme tedy, že tyto požáry souvisejí s oslavami. Toto číslo ale nijak významně nevybočuje proti normálu,“ uvedl sbor ještě v sobotu večer.

Například pražští hasiči v neděli ráno uvedli, že kvůli oslavám čarodějnic nemuseli zasahovat vůbec. Ve Středočeském kraji se hasiči nevyhnuli planým výjezdům. „Ty byly celkem čtyři, kdy hasiči i přes správné nahlášení v určeném místě nic nenašli. V patnácti případech také vyjížděli hasiči k událostem, kdy volající uvedl, že vidí, většinou z dálky, velké plameny. Po příjezdu k danému místu však jednotky nejčastěji zjistily, že jde o pálení, které je řádně nahlášené a pod kontrolou,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Na Pardubicku se vznítily páry bioplynu

Nejvážnější incident, který nesouvisel s oslavami čarodějnic, se v neděli odehrál v Poličce na Pardubicku. V pozdějších večerních hodinách vyjížděli hasiči do domácnosti, kde se vznítily páry biolihu, pravděpodobně poté, co jím žena doplňovala volně stojící dekorativní bio krb. „Na místě byl popálený muž a dítě. Obě osoby byly transportovány do nemocnice vrtulníkem letecké záchranné služby. Žena utrpěla též popáleniny, byla na místě ošetřena, a poté převezena do nemocnice,“ uvedla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Hasiči
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že dekorativní krb byl doplňován ve chvíli, kde byl ještě v provozu, což se nesmí. „Škoda vznikla na propáleném gauči, dece i několika polštářcích ve výši předběžně 7 tisíc korun,“ dodala Horáková.

Domů
Sdílet
Diskuse