Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. května 2022 17:32
Čas čtení 1:24
Barbora Volfová

„Vyšetřujte si pohmatem svá varlata“, řekl Andrej Babiš během obstrukcí ve Sněmovně

„Vyšetřujte si pohmatem svá varlata“, řekl Andrej Babiš během obstrukcí ve Sněmovně
Zdroj: ČTK/Krumphanzl Michal
NEWS ANDREJ BABIŠ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Opoziční hnutí ANO a SPD dále blokuje projednávání návrhů na mimořádné schůzi Sněmovny.

Opozice ANO a SPD již druhým dnem blokují projednávání vládních návrhů na mimořádné schůzi Sněmovny. Od středečního začátku schůze poslanci nedokončili ani jeden bod na programu. Poslanci nyní vedou spor o návrh na snížení plateb státu zdravotním pojišťovnám za státní pojištěnce. Dalším bodem na programu je návrh na úplné zrušení elektronické evidence tržeb, informuje o tom server iRozhlas.cz

Opoziční strany již dříve předeslaly, že budou projednávání novely o snížení zdravotních plateb státu brzdit. 

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) během svého několikahodinového projevu, kterým tak protahoval projednávání návrhů na schůzi sněmovny, varoval před rakovinou kůže a popisoval pigmentová známenka. „Cokoli se vám na kůži nezdá, ukažte svému kožnímu lékaři,“ řekl. Mimo rakoviny kůže se nezapomněl vyjádřit k rakovině plic či prostaty.

„Vyšetřujte si pohmatem svá varlata pravidelně, například jednou za tři měsíce. Nahmatáte-li ve varlatech tvrdší ložisko, vyhledejte okamžitě urologa,“ upozornil bývalý premiér na schůzi.

Ženám dále doporučoval pravidelné vyšetření mamografem.

Poslankyně Věra Kolářová (STAN) žádala expremiéra, aby mluvil k věci a „nepředčítal z nějakých letáků“.

 „To není nějaký leták, to je leták, který jsem vymyslel a který měly pojišťovny dát každému pojištěnci. Leták neodešel, protože to byla údajně kampaň,“ odpověděl Babiš a trval na tom, že mluví k věci, když hovoří o zdravotnictví.

Opoziční obstrukcce kritizovali například Piráti či premiér Petr Fiala. 

„Andrej Babiš ve Sněmovně právě přednáší o stolici. Bojí se, že schválíme zákon o střetu zájmů. Pane poslanče, makejte a neblábolte. My budeme bojovat dál a můžete si mluvit klidně i o otorinolaryngologii,“ napsali na svém twitteru Piráti.

„Kdyby se Andrej Babiš věnoval energetické bezpečnosti alespoň z poloviny tak intenzivně jako obstrukcím ve Sněmovně, tak by dnes ČR mohla být úplně v klidu,“ reagoval na dění ve sněmovně Petr Fiala.

Domů
Sdílet
Diskuse