Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. května 2022 14:02
Čas čtení 1:15
Ilona Hobzová

Lidovci nebudou blokovat projednávání manželství pro všechny, ujistil šéf strany Jurečka

Lidovci nebudou blokovat projednávání manželství pro všechny, ujistil šéf strany Jurečka
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS KDU-ČSL ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Ještě před volbami do Poslanecké sněmovny přitom Marian Jurečka tvrdil, že odmítá být ve vládě, která by pro takový návrh hlasovala.

Poslanci KDU-ČSL nebudou považovat za porušení koaliční smlouvy, pokud někteří z poslanců vládních stran předloží návrh umožňující manželství pro osoby stejného pohlaví. Serveru iDNES to řekl šéf lidovců Marian Jurečka. Ten ještě před volbami hovořil o tom, že si neumí představit být součástí vlády, která by takový návrh projednávala. 

Jurečka: Nepůjde o porušení koaliční smlouvy

„Padla informace, že z některých poslaneckých klubů bude s vysokou pravděpodobností tato iniciativa podepsána. Aby se předešlo debatám, zda je či není porušena koaliční smlouva, tak se toto projednalo na K5. My jsme to vzali na vědomí,“ řekl serveru iDNES Jurečka. 

„Vedli jsme o tom debatu i před volbami a řekli jsme, že toto je jedna ze specifických záležitostí, kdy je opravdu klíčová otázka výhrady svědomí každého poslance, takže když takový návrh přijde a bude podepsán i některými zástupci klubů vládní koalice, tak to nebudeme chápat jako porušení koaliční smlouvy,“ doplnil.

Šéf lidovců přitom loni před volbami musel své výroky ohledně manželství pro všechny mírnit. Nejprve v podcastu Studio N prohlásil, že odmítá být ve vládě, která by pro takový návrh hlasovala, po kritice ale obrátil. „S odkazem na včerejší rozhovor chci všechny ujistit, že rozhodně nebudeme bourat šanci na změnu v naší zemi. Česká republika ji potřebuje, stejně jako potřebuje vládu, která se dokáže shodnout na těch největších problémech země a řešit je,“ uvedl na Twitteru.

Doporučeno
Jeden těhotenský test a jednoho lidovce, prosím. Návrh KDU-ČSL na trestání bezdětných je absurdní Jeden těhotenský test a jednoho lidovce, prosím. Návrh KDU-ČSL na trestání bezdětných je absurdní 8. května 2024 9:00

Zákon o manželství pro všechny dosud Poslaneckou sněmovnou neprošel. Podle zjištění serveru Seznam Zprávy ho ale zákonodárci začnou opět brzy řešit. Dle informací serveru by se pod novelu měli podepsat zástupci téměř všech stran. Jak se jednotlivé politické strany staví k manželství párů stejného pohlaví, jsme rozebrali v našem článku.

Domů
Sdílet
Diskuse