Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. května 2022 21:22
Čas čtení 1:00
Ilona Hobzová

Zemřel americký herec Ray Liotta, bylo mu 67 let

Zemřel americký herec Ray Liotta, bylo mu 67 let
Zdroj: Getty Images
NEWS ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Herce můžeš znát například ze snímku Mafiáni.

Ve věku šedesáti sedmi let zemřel americký herec Ray Liotta. Podle médií, která zprávu přinesla, zemřel ve spánku v Dominikánské republice, kde natáčel svůj nejnovější snímek Dangerous Waters. Další podrobnosti zatím nejsou známy. 

Liotta se nejvíce proslavil rolí mafiána Henryho Hilla ve filmu Martina Scorseseho Mafiáni z roku 1990, který získal hned šest nominací na Oscara. Výrazné role ztvárnil herec také ve filmech Hřiště snů (1989) a Něco divokého (1986). Za druhý jmenovaný snímek byl dokonce nominován na Zlatý glóbus v kategorii vedlejších herců. 

Ray Liotta se narodil v New Jersey 18. prosince 1954. Hned po narození se ocitl v sirotčinci, adoptován byl v šesti měsících. Na University of Miami vystudoval herectví. Než v roce 1978 odpromoval, vystupoval v divadelních muzikálech. Po přestěhování do New Yorku získal svou první roli v telenovele, ve které hrál do roku 1981. Následně se odstěhoval do Los Angeles, kde v roce 1983 debutoval v celovečerním snímku The Lonely Lady. 

Herecky aktivní byl až do konce svého života. Podle serveru The Guardian se plánoval oženit se snoubenkou Jacy. Zanechal po sobě dceru Karsen, které je třiadvacet let a také se věnuje herectví. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karsen Liotta (@karsen_liotta)

Na smrt herce na Twitteru zareagoval například režisér James Mangold, v jehož snímku Identita si Liotta v roce 2003 zahrál. „V šoku a zármutku jsem přijal zprávu o smrti Raye Liotty. Kromě toho, že měl zevnějšek drsného chlapa a jeho postavy byly velmi nabité emocemi, to byl milý, hravý a vášnivý spolupracovník a skvělý herec,“ napsal.

Domů
Sdílet
Diskuse