Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
14. června 2022 12:22
Čas čtení 0:49
Tereza Šnajdrová ČTK

VIDEO: Břeclavskem se v pondělí mohlo prohnat malé tornádo, uvádí meteorologové

VIDEO: Břeclavskem se v pondělí mohlo prohnat malé tornádo, uvádí meteorologové
Zdroj: ČTK/Šálek Václav
NEWS EXTRÉMY POČASÍ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Českou republiku v pondělí večer sužovaly silné bouřky. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu dnes vyjádřili obavy nad tím, že se Břeclavskem mohlo prohnat malé tornádo. Situaci budou prověřovat.

Podle meteorologů je možné, že se přes Břeclavsko v pondělí večer prohnalo malé tornádo. ČTK to dnes řekl Petr Münster z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Situaci pojede vyhodnotit na místo. V Lanžhotě bouře poškodila několik ulic, podle starosty Ladislava Straky je poškozená celá čtvrť. Hasiči měli na Břeclavsku v pondělí večer 42 výjezdů v souvislosti s počasím.

Doporučeno
V deseti krajích Česka platí nízký stupeň nebezpečí v souvislosti se silnými bouřkami V deseti krajích Česka platí nízký stupeň nebezpečí v souvislosti se silnými bouřkami 13. června 2022 20:22

Lidé na Břeclavsku natočili v pondělí večer větrný vír. „Máme videa od lidí i informace od kolegů amatérů. Je možné, že to mohlo být slabší tornádo. Jedeme se podívat na místo na škody, které to způsobilo, abychom měli objektivní informace. Stejné škody ale může způsobit i situace, kdy to nebude tornádo. Potenciál tam ale je,“ řekl Münster.

Starosta Lanžhota dnes ČTK řekl, že vír vypadal jako malé tornádo nebo tromba. Lidé podle něj měli strach s ohledem na to, že za deset dní uplyne rok od chvíle, kdy se Břeclavskem a Hodonínskem prohnalo ničivé tornádo. Tehdy zemřelo šest lidí včetně malého dítěte a z 1200 zasažených domů muselo být asi 200 zbořeno.

Domů
Sdílet
Diskuse