Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
15. června 2022 19:31
Čas čtení 0:39
Tereza Patočková

ČHMÚ varuje před silnými bouřkami a požáry. Očekávají se i nárazy větru kolem 70 km/h a kroupy

ČHMÚ varuje před silnými bouřkami a požáry. Očekávají se i nárazy větru kolem 70 km/h a kroupy
Zdroj: Unsplash/Max LaRochelle/volně k užití
NEWS PŘEDPOVĚĎ POČASÍ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Případné čtvrteční přeháňky nebo bouřky budou mít v severozápadní polovině Čech pouze lokální charakter, a riziko požárů v těchto místech se proto dle meteorologů nijak podstatně nesníží.

Český hydrometeorologický ústav varuje před zítřejší očekávanou tvorbou odpoledních bouřek v jihovýchodní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku. Platí nízký stupeň nebezpečí. Dle ústavu budou bouřky doprovázet také silné nárazy větru kolem 70 km/h, kroupy a v menší míře také přívalové srážky. Během večera by měla bouřková činnost ustávat.


V severozápadní polovině Čech bude zase naopak od čtvrtka 16. 6. hrozit zvýšené riziko vzniku a šíření požárů. Vzhledem k očekávanému suchému a velmi teplému období je výstraha do odvolání. Případné čtvrteční přeháňky nebo bouřky budou mít v této oblasti pouze lokální charakter, a riziko požárů se proto dle meteorologů nijak podstatně nesníží.

Přes Česko bude postupovat od západu studená fronta a právě na ní budou bouřky v odpoledních a večerních hodinách vznikat. Podle modelových předpovědí by dle meteorologů měly být splněny podmínky pro tvorbu silných bouřek. V bouřkách se mohou vyskytnout větší kroupy nad 2 cm. Český hydrometeorologický ústav však dodává, že informace během zítřka ještě upřesní podle nových dat.

Domů
Sdílet
Diskuse