Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. července 2022 9:30
Čas čtení 1:00
Ilona Hobzová

Rychlost šíření koronaviru je v Česku téměř dvojnásobná, přibyli i hospitalizovaní

Rychlost šíření koronaviru je v Česku téměř dvojnásobná, přibyli i hospitalizovaní
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
NEWS KORONAVIRUS ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Vyplývá to z údajů Ministerstva zdravotnictví.

Koronavirus se znovu hlásí o slovo. V uplynulém týdnu přibylo v Česku 5680 nových případů. To je o 2400 více, než laboratoře odhalily před týdnem. O třetinu vzrostl počet hospitalizovaných, počet pacientů v těžkém stavu nepřibývá. Nové statistiky zveřejnilo v pátek Ministerstvo zdravotnictví.

Válek: Nárůst případů jsem čekal

V každém dnu uplynulého týdne přibylo více než tisíc nově nakažených, což se naposledy stalo na začátku května. Zvýšil se také počet provedených testů. Od pondělí do čtvrtka proběhlo 13 868 PCR a 11 antigenních testů. 

Počet hospitalizovaných lidí narostl. Zatímco minulý týden leželo v nemocnici 131 osob, aktuálně jich je 192. Lidí v těžkém stavu, který vyžaduje napojení na umělou plicní ventilaci, ale výrazně nepřibývá. Ve čtvrtek jich bylo sedm. Za poslední týden s onemocněním covid-19 zemřelo pět osob.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 dle hlášení krajských hygienických stanic a laboratoří.
Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 dle hlášení krajských hygienických stanic a laboratoří. Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

„Už před několika týdny jsem říkal, že počet pozitivních bude v červenci narůstat, především v první polovině. Domnívám se, že vrchol přijde někdy v druhé polovině měsíce, pak čísla začnou klesat. Už se to děje v zemích na západ a jih od nás,“ uvedl ve čtvrtek pro Český rozhlas ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Doporučil nosit respirátory především ve zdravotnických zařízeních nebo domech se sociálními službami.

Doporučeno
Řidič na Českokrumlovsku slepě důvěřoval navigaci, skončil na sjezdovce. Škoda jde do milionů korun Řidič na Českokrumlovsku slepě důvěřoval navigaci, skončil na sjezdovce. Škoda jde do milionů korun 7. února 2024 17:36

V hromadné dopravě to podle něj v současných podmínkách není reálné. „Přece jen je vedro. Samozřejmě to není na škodu, ale záleží na tom, jestli je v dané veřejné dopravě klimatizace, jaká je teplota, jestli není příliš dusno,“ uvedl a doplnil, že šíření viru v hromadné dopravě by se mohlo omezit tím, že budou lidé více chodit pěšky nebo využívat kola.

Domů
Sdílet
Diskuse