Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
2. srpna 2022 15:13
Čas čtení 0:59

Muž, který se zúčastnil vpádu do amerického Kapitolu, dostal 7 let. Jeho dcera chce doživotí pro Trumpa

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Muž, který se zúčastnil vpádu do amerického Kapitolu, dostal 7 let. Jeho dcera chce doživotí pro Trumpa
Zdroj: Getty Images/Brent Stirton

Devětačtyřicetiletý Guy Reffitt byl v březnu shledán vinným z pěti trestných činů, včetně maření úředního postupu a zasahování do policejních akcí při nepokojích. Jeho trest je nejdelším trestem uloženým účastníkům výtržností v americkém Kapitolu.

Muž z Texasu, který se s pistolí v pouzdře zapojil do vzpoury v americkém Kapitolu a vyhrožoval vlastním dětem, aby o jeho roli v násilném vpádu do vládní budovy mlčely, byl odsouzen k více než sedmi letům vězení.

Jeho dcery po rozsudku novinářům z CBS News řekly, že pokud má jejich otec sedět sedm let, měl by Donald Trump dostat doživotí za to, že lidi k vpádu do Kapitolu vyburcoval. Guy Reffitt přitom vyhrožoval svému synovi smrtí v případě, že by jej udal. Osmnáctiletý Reffitt mladší se však nenechal zastrašit a policii se stejně ozval. Informoval o tom server BBC

Devětačtyřicetiletý Guy Reffitt byl v březnu shledán vinným z pěti trestných činů, včetně maření úředního postupu a zasahování do policejních akcí při nepokojích. Jeho trest je nejdelším trestem uloženým některému z účastníků výtržností v americkém Kapitolu. 

24. května 2024 11:00 Čas čtení 7:32 Čtrnáctiletého chlapce umučili, protože hvízdl na bělošku. Velcí čarodějové z Ku-klux-klanu šíří nenávist i dnes Čtrnáctiletého chlapce umučili, protože hvízdl na bělošku. Velcí čarodějové z Ku-klux-klanu šíří nenávist i dnes

Reffitta nahlásil FBI jeho tehdy osmnáctiletý syn Jackson, který vyšetřovatelům řekl, že mu otec vyhrožuje. „Otec mi řekl: Jestli mě udáš, jsi zrádce a zrádci se střílejí,“ uvedl Reffitt mladší u soudu se svým otcem na začátku tohoto roku. 

V souvislosti se zásahem v Kongresu 6. ledna 2021 bylo obviněno téměř 900 osob. Reffitt ve skutečnosti nevstoupil do Kapitolu s hordou Trumpových příznivců, kteří vnikli do komplexu, když se zákonodárci sešli, aby potvrdili vítězství Joea Bidena v prezidentských volbách v listopadu 2020.

Domů
Sdílet
Diskuse