Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková ČTK
12. srpna 2022 13:09
Čas čtení 0:33

Hasiči v Českém Švýcarsku dnes dohasí poslední zbytky požáru

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Hasiči v Českém Švýcarsku dnes dohasí poslední zbytky požáru
Zdroj: Twitter/Děčínsko

Na místě zůstanou kontrolní hlídky. Novinářům to dnes řekl generální ředitel hasičů Vladimír Vlček. Podle něj bude 72 dobrovolných hasičů hlídat skrytá ohniska, která se mohou po uhašení objevovat.

Hasiči by v pátek odpoledne měli předat národnímu parku poslední hašené úseky v Českém Švýcarsku. Oheň, který vypukl v parku 24. července, by tak měl být zdolán, což znamená, že nikde viditelně nehoří a oblast lze předat. Informuje o tom ČTK.

Na místě zůstanou kontrolní hlídky. Novinářům to dnes řekl generální ředitel hasičů Vladimír Vlček. Podle něj bude 72 dobrovolných hasičů hlídat skrytá ohniska, která se mohou po uhašení objevovat.

V Mezní Louce podle Vlčka zůstane prozatímní hasičská stanice, kde bude šest profesionálních jednotek, tedy 40 profesionálních hasičů. Zůstanou tam asi do konce srpna, bude záležet na počasí a srážkách, uvedl Vlček.

České Švýcarsko hořelo skoro čtyři týdny, přičemž nejničivější požáry probíhaly během prvních dní. Na pomoc obcím a lidem postiženým ničivým živlem se přes sbírky vybralo několik milionů. Například server Donio vybral samostatně od dárců devět milionů korun.

Domů
Sdílet
Diskuse