Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
18. srpna 2022 10:57
Čas čtení 1:39

Počasí: Od víkendu se ochladí, létu ale ještě není konec

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Počasí: Od víkendu se ochladí, létu ale ještě není konec
Zdroj: Unsplash/Lisa van Vliet/volně k užití

Z Německa postoupí podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nad Česko zvlněná studená fronta, která s sebou přinese ochlazení.

Vyplývá to z nejnovější předpovědi, kterou ČHMÚ umístil na svém webu.

Ve čtvrtek bude podle meteorologů jasno až polojasno. Později odpoledne a večer bude od jihozápadu zataženo, místy se vyskytnou přeháňky nebo bouřky doprovázené zejména nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině, v menší míře i přívalovými srážkami a kroupami. Na Moravě a ve Slezsku se ale přeháňky objeví jen ojediněle. Nejnižší noční teploty klesnou na 20 až 16 °C, nejvyšší denní teploty naopak vyšplhají na 31 až 35 °C. V tisíci metrech na horách se přes den budou pohybovat kolem 26 °C.


V pátek bude zataženo až oblačno. Zpočátku zejména v Čechách se místy může objevit déšť nebo přeháňky a ojediněle bouřky, na Moravě a ve Slezsku ale očekávají meteorologové polojasno. Odpoledne a večer se postupně na většině území vyskytnou přeháňky a místy bouřky – i silné s přívalovým deštěm a kroupami. Vydatný déšť očekává ČHMÚ zejména v Čechách. Nejnižší noční teploty se budou ve čtvrtek pohybovat okolo 20 až 16 °C, nejvyšší denní teploty na Moravě a ve Slezsku okolo 28 až 32 °C a v Čechách 24 až 28 °C.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

„Zejména v Čechách bude místy velmi vydatný déšť a silné bouřky, v celkovém úhrnu může ojediněle spadnout i kolem 80 milimetrů srážek,“ komentuje meteorolog z ČHMÚ.V sobotu bude podle předpovědi zataženo až oblačno, přičemž na většině území se občas očekává déšť nebo přeháňky, ojediněle pak i bouřky. Místy se může objevit vydatný déšť i s 30 milimetry spadlých srážek za 12 hodin. Odpoledne a večer bude postupně od západu částečně srážek i oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty zase mezi 21 až 25 °C, při trvalejším dešti kolem 19 °C.


V neděli očekávají meteorologové polojasno až oblačno – ojediněle, místy na východě také déšť, přeháňky a bouřky. Ráno ojediněle i mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 °C, naopak nejvyšší denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. 

V pondělí bude polojasno až oblačno, zejména na jihovýchodě se mohou ojediněle vyskytnout přeháňky a ráno i mlhy. Nejnižší noční teploty se budou podle předpovědi pohybovat mezi 15 až 11 °C, nejvyšší denní teploty mezi 23 až 27 °C.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Meteorologové očekávají jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Při přechodně zvětšené oblačnosti zejména na východě a jihovýchodě se mohou ojediněle objevit přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat okolo 17 až 12 °C a nejvyšší denní teploty okolo 24 až 28 °C, postupně 27 až 31 °C.
Domů
Sdílet
Diskuse