Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Radim Šlechta
19. srpna 2022 14:59
Čas čtení 1:12

„Baví mě vás napínat, Pekarová je symbol zla,“ řekl Andrej Babiš o své kandidatuře

Kategorie:
News
Uložit Uložené
„Baví mě vás napínat, Pekarová je symbol zla,“ řekl Andrej Babiš o své kandidatuře
Zdroj: Hnutí ANO/propagační materiál

Andrej Babiš o své prezidentské kandidatuře stále mlží. V rozhovoru pro televizi Nova naznačil, že by se mu kromě jeho samotného na Hradě líbila i Alena Schillerová nebo Karel Havlíček.

Andrej Babiš stále ještě mlží ohledně své kandidatury na prezidenta. Objíždí ale i ta města, v nichž ANO do zastupitelstva vůbec nekandiduje. V rozhovoru pro televizi Nova řekl, že se mu jako vhodným kandidátem na hlavu státu jeví Alena Schillerová nebo Karel Havlíček. Hnutí ANO zatím do klání o Hrad nikoho nevyslalo.

Prezidentské volby se blíží a se jménem Andreje Babiše na volebních lístcích se obecně počítá navzdory tomu, že bývalý premiér kandidaturu stále ještě neoznámil. Za hnutí ANO navíc není ani žádný jiný kandidát. Podle Babiše by se o Hrad mohla ucházet bývalá ministryně financí Alena Schillerová nebo Karel Havlíček. Andrej Babiš ale nevyvrátil ani svou vlastní kandidaturu.

„Budeme mít čistého kandidáta, žádný sponzoring. Když to budu já, tam je to jasné, když to bude paní Shcillerová nebo pan Havlíček, je jasné, že je bude sponzorovat hnutí,“ řekl v rozhovoru pro televizi Nova. Kandidaturu ale ještě oficiálně nepotvrdil. V rozhovoru konstatoval, že ho baví, jak jeho případnou cestu na Hrad lidé neustále řeší. Chce je prý udržovat v napětí.

Předčasné volby nebudou, Pekarová je zlo

Přestože Andrej Babiš svou prezidentskou kampaň oficiálně nezačal, v karavanu objíždí i ta města, v nichž hnutí ANO do zastupitelstva vůbec nekandiduje. Na jednom ze setkání zmínil i předčasné volby. Ty podle něj nenastanou, i když současnou vládu považuje za tu nejhorší polistopadovou. 

Podle Babišových slov současné strany jeho konference narušují, to ale Markéta Pekarová Adamová popřela. „Paní Pekarová je symbol zla a nenávisti. Paní Pekarová lže, na některých zastávkách na mě křičí dokonce starosta za ODS, uráží mě, hází na mě vajíčka,“ reagoval bývalý premiér.

Prezidentské volby se konají v polovině ledna příštího roku. O Hrad se mohou ucházet kandidáti, kteří mezi lidmi nasbírají 50 tisíc podpisů nebo získají podporu dvaceti poslanců či deseti senátorů.

Domů
Sdílet
Diskuse