Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová TASR
20. srpna 2022 v 16:18
Čas čtení 0:47

Válka na Ukrajině: Při raketovém útoku na Voznesensk byly vážně zraněny čtyři děti

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Válka na Ukrajině: Při raketovém útoku na Voznesensk byly vážně zraněny čtyři děti
Zdroj: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Rakety zasáhly několikapatrové bytovky i rodinné domy.

Terčem ruského raketového útoku se v sobotu stalo město Voznesensk v Mykolajivské oblasti na jihu Ukrajiny. Jedna z raket zasáhla pětipatrový bytový dům a několik rodinných domů. Zranění utrpělo devět lidí, včetně čtyř dětí ve věku od tří do sedmnácti let. O útoku informovala agentura TASR.

8. srpna 2022 v 8:30 Čas čtení 14:07 Proč se české matky cítí v pasti? Francouzská mateřská je jako z jiného světa, říká kulturoložka Tereza Konrádová Proč se české matky cítí v pasti? Francouzská mateřská je jako z jiného světa, říká kulturoložka Tereza Konrádová

Útok na obytné budovy

Podle lékařů jsou zranění dětí vážná. Na sociální síti Telegram to potvrdil také gubernátor Mikolajivské oblasti Vitalij Kim. Dodal, že jedna ze zraněných dívek přišla o oko. Další dítě převezli do Mikolajiva, kde ho budou operovat.

Předsedkyně regionální rady Hanna Zamazejeva zdůraznila, že v blízkosti budov nejsou a nikdy nebyla žádná vojenská zařízení. Od začátku války došlo v Mikolajivské oblasti ke zničení více než šesti tisíc obytných budov.

Organizace spojených národů v nejnovější zprávě uvedla, že v důsledku ruské agrese bylo na Ukrajině zabito 5514 civilistů včetně 356 dětí. Upozornila také na to, že reálný počet obětí je mnohem vyšší. Uvedená čísla jsou přesně zdokumentovaná o potvrzené oběti.

Jedná se o další útok na civilní budovy. V červenci ruské rakety zasáhly například město Čuhujiv v Charkovské oblasti, útok poškodil dvoupatrovou obytnou budovu, školu a obchod. Rakety dopadly i na město Dnipro, kde zahynuli tři lidé a patnáct osob utrpělo zranění.

Domů
Sdílet
Diskuse