Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Ilona Hobzová
29. srpna 2022 13:48
Čas čtení 0:57

Policie navrhla obžalovat osobu, která na sociálních sítích vyzývala k násilí proti zákonodárcům

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Policie navrhla obžalovat osobu, která na sociálních sítích vyzývala k násilí proti zákonodárcům
Zdroj: Pxhere/volně k užití

Za podporu a propagaci terorismu spáchanou veřejně přístupnou počítačovou sítí jí hrozí podle trestního zákoníku pět až patnáct let vězení nebo propadnutí majetku.

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) navrhli podat obžalobu na člověka, který na sociálních sítích vyzýval k násilným akcím směřovaným proti poslancům i senátorům. Státní zástupkyně uzavřela s tímto člověkem dohodu o vině a trestu.

Podpora a propagace terorismu

Obviněná osoba se podle mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje veřejně prezentovala jako odpůrce vládních opatření přijatých v souvislosti s pandemií COVID-19. „Trestní stíhání bylo vedeno v souvislosti se zveřejňováním videí (živých vysílání) na sociálních sítích, v nichž podle našich závěrů měla osoba podněcovat ke spáchání teroristického trestného činu v podobě výzev k násilným akcím směřovaným proti členům obou komor Parlamentu České republiky,“ uvedl Ibehej.

Chování osoby na sociálních sítích kriminalisté vyhodnotili jako závažný zločin podpory a propagace terorismu. NCOZ předala návrh na podání obžaloby na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Za podporu a propagaci terorismu spáchanou veřejně přístupnou počítačovou sítí jí hrozí podle trestního zákoníku pět až patnáct let vězení nebo propadnutí majetku. 

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

„Státní zástupkyně uzavřela dne 24. srpna 2022 s obviněnou osobou dohodu o vině a trestu podle trestního řádu. Tato dohoda byla předložena Krajskému soudu v Brně s návrhem, aby soud dohodu schválil a dále na základě sjednané dohody o vině a trestu vydal odsuzující rozsudek,“ doplnil Ibehej. 

Domů
Sdílet
Diskuse