Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta
4. září 2022 10:37
Čas čtení 1:09

Předpověď počasí: V Česku se ke konci příštího týdne ochladí, místy se očekávají i přeháňky a bouřky

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Předpověď počasí: V Česku se ke konci příštího týdne ochladí, místy se očekávají i přeháňky a bouřky
Zdroj: Unsplash/Ryoji Iwata/volně k užití

Přinášíme předpověď počasí na příští týden.

Teplý vzduch přijde z Britských ostrovů i do vnitrozemní Evropy včetně České republiky a zvedne rtutě teploměrů. Na začátku druhého zářijového týdne se budou teploty pohybovat okolo 25 °C, ke konci týdne se ale ochladí. V týdenní předpovědi o tom informuje Český hydrometeorologický ústav.

Během neděle bude polojasno až oblačno. Mohou se objevit i přeháňky nebo bouřky. Večer bude oblačnosti ubývat a ojediněle mohou přijít mlhy. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 21 a 25 °C, na severovýchodě kolem 20 °C. Povane slabý proměnlivý nebo východní vítr rychlostí do 4 m/s.

V noci na pondělí teploty spadnou na 14–10 °C. V noci a ráno budou místy mlhy nebo zatažená obloha s nízkou oblačností. Přes den bude polojasno až oblačno a teploty se zvednou na 22–26 °C. Vát bude proměnlivý, během dne jihovýchodní nebo východní vítr rychlostí do 4 m/s.

Graf teploty
Zdroj: ČHMÚ

Stejně bude vypadat i úterý, během kterého se mohou objevit přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno v úterý se mohou vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost. V noci na středu budou teploměry ukazovat 10–14 °C. Později vylezou až na 23–27 °C. Přes den povane mírný jihovýchodní vítr rychlostí 2–5 m/s. Ojediněle se mohou objevit přeháňky, na západě i bouřky.

29. dubna 2024 10:27 Čas čtení 0:38 Pozor na požáry. Meteorologové vydali novou výstrahu Pozor na požáry. Meteorologové vydali novou výstrahu

V noci zůstane teplota vyšší než na začátku týdne. Rtuť ukáže 12–16 °C. Přes den se teploty vyšplhají až na 23–27 °C. Povane mírný jihovýchodní vítr rychlostí 2–6 m/s, případně zesílí. Obloha přes den bude zatažená až oblačná, místy přijde občasný déšť, přeháňky nebo bouřky.

Zbytek týdne bude oblačný až zatažený. Místy může být přechodně i polojasno. Objevit se mohou přeháňky, ojediněle zpočátku bouřky. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 17 a 13 °C, postupně se ochladí na 13–9 °C. Během konce týdne ukážou teploměry 21–25 °C, postupně 18–22 °C.

Domů
Sdílet
Diskuse