Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ilona Hobzová
6. září 2022 14:52
Čas čtení 0:49

Výrobce stahuje z prodeje závadnou šarži sirupu Nurofen jahoda, lidé ji mají vrátit do lékáren

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Výrobce stahuje z prodeje závadnou šarži sirupu Nurofen jahoda, lidé ji mají vrátit do lékáren
Zdroj: Česká lékárnická komora

Důvodem je nález cizorodého materiálu v jednom balení tohoto léčivého přípravku.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) informoval o stažení léčivého přípravku Nurofen pro děti jahoda. Důvodem je závada šarže číslo 013463, konkrétně nález cizorodého materiálu. Ústav vyzval lidi k tomu, aby tento léčivý přípravek vraceli do lékáren. Stahování se týká načatých i dosud nepoužitých balení přípravku.

Výměna nebo vrácení peněz 

„Šarži dotčenou závadou v jakosti lze vyměnit v jakékoliv lékárně, nejlépe však v té, ve které byl přípravek vydán, a to do 31. 10. 2022. Lékárna vrácené balení vymění za balení z jiné šarže nebo vám vrátí peníze,“napsal SÚKL na svých webových stránkách. Lékárna lidem vrátí peníze v případě, že nemá výrobek skladem. 

„Lékárna, ve které léčivý přípravek vydán nebyl, jej vyměnit nebo přijmout a vrátit peníze může, ale nemusí,“doplnila Česká lékárnická komora. Pokud bude pacient trvat na vrácení peněz v lékárně, ve které přípravek zakoupen nebyl, vystaví mu tato lékárna doklad o přijetí a odkáže na výrobce Reckitt Benckiser.

Kód SÚKLNázev léčivého přípravkuDoplněk názvuŠaržePoužitelnost do
0237376Nurofen pro děti jahoda20MG/ML POR SUS 100 ML II013463
 
květen 2023

Závadná šarže je na trhu už od června 2020, jedná se o první zaznamenaný případ reklamace týkající se závady jakosti uvedené šarže. Podle SÚKL se jedná o izolovaný a ojedinělý případ.

Domů
Sdílet
Diskuse