Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ilona Hobzová
6. září 2022 19:46
Čas čtení 1:07

Pět zraněných a auto na střeše. Policie zveřejnila záběry z honičky na D1

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Pět zraněných a auto na střeše. Policie zveřejnila záběry z honičky na D1
Zdroj: Policie České republiky

Devětadvacetiletý Lotyš je obviněn z obecného ohrožení.

Policie v neděli 28. srpna pronásledovala na dálnici D1 u Bravantic na Novojičínsku auto značky Cadillac s lotyšskou poznávací značkou. Řidič auta po natankování paliva na benzinové stanici nezaplatil a ujel. Následně nerespektoval pokyny policejního auta k zastavení. Jeho rychlá a bezohledná jízda způsobila dopravní nehodu, která si vyžádala zranění několika osob. Devětadvacetiletý muž z Lotyšska je nyní ve vazbě. 

Rychlost 230 kilometrů v hodině

Policie v úterý zveřejnila záběry z pronásledovací akce auta. „V té době neznámý řidič tohoto osobního automobilu nereagoval a nerespektoval pokynů policistů k zastavení, které byly dávány zvláštním výstražným zvukovým a světelným znamením doplněným červeným nápisem STOP ze služebního policejního automobilu, a snažil se ujet velkou rychlostí, která v některých úsecích dosahovala až 230 kilometrů v hodině,“uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Agresivní jízdu řidič nezvládl a zezadu narazil do před ním jedoucího osobního auta, ve kterém cestovaly tři osoby polské národnosti. Poté narazil do dalšího auta s dvoučlennou posádkou. Všech pět lidí utrpělo lehká zranění, která si vyžádala zdravotnické ošetření. 

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Následně se ukázalo, že řidičem byl devětadvacetiletý muž lotyšské národnosti a na sedadle spolujezdce byl 32letý muž rovněž cizí státní příslušnosti. Podle prvních informací měl řidič pozitivní orientační test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v těle. Speciální toxikologické vyšetření ale tuto skutečnost nepotvrdilo.

Policie následně zjistila, že vozidlo se nachází v lotyšské databázi pátrání. Protože u spolujezdce se žádná trestná činnost nepotvrdila, byl propuštěn na svobodu. „Novojičínský policejní komisař následně podal návrh na vzetí 29letého muže do vazby, což bylo akceptováno ze strany Okresního státního zastupitelství v Novém Jičíně a rovněž i ze strany novojičínského okresního soudu, a obviněný muž se v současné době již nachází ve vazbě Vazební věznice v Ostravě,“ doplnil mluvčí.

Domů
Sdílet
Diskuse