Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Radim Šlechta
12. září 2022 10:43
Čas čtení 1:06

Začíná soud s Andrejem Babišem v kauze Čapí hnízdo. Trvat bude minimálně do října

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Začíná soud s Andrejem Babišem v kauze Čapí hnízdo. Trvat bude minimálně do října
Zdroj: ČTK/Krumphanzl Michal

Kauza Čapí hnízdo se dostává k soudu po dvanácti letech.

Začíná soud s Andrejem Babišem. Bývalý premiér čelí obvinění kvůli dotačním podvodům v souvislosti s resortem Čapí hnízdo, případ se k soudu dostává po sedmi letech. Sám Babiš veškerá obvinění odmítá a tvrdí, že se jedná o zpolitizovanou kampaň. Hlavní líčení je naplánováno do 21. října. 

Andrej Babiš během dneška stane před soudem kvůli obvinění v souvislosti s dotacemi na resort Čapí hnízdo. Ten neměl být způsobilý k tomu, aby dotace pobíral, protože byly určeny především pro menší společnosti. K nim ale holding Agrofert, k němuž Farma Čapí hnízdo náležela, nepatřil.

Babiš měl podle obvinění dotační pravidla obejít a založit samostatnou společnost Čapí hnízdo, která už na padesátimilionovou dotaci dosáhla. Akcie společnosti přitom měly patřit Babišovu synovi a manželce Monice. Následně se firma vrátila zpět pod křídla Agrofertu. Sněmovna Babiše naposledy vydala k trestnímu stíhání letos v březnu.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Bývalý ministerský předseda obvinění odmítá a mluví o tom, že je kauza zpolitizovaná. „Konečně se všichni dočkali, hlavně pan Rakušan,“uvedl Andrej Babiš ve svém pořadu Čau lidi s tím, že Víta Rakušana (STAN) označil za člena organizovaného zločinu. „Samozřejmě, že jsem nic neudělal a zásadně tu nepravdivou obžalobu odmítám. Každému musí být jasné, že kdybych nešel do politiky, o této 15 let staré kauze bych neslyšel,“ řekl Babiš.

Vedle Andreje Babiše čelí trestnímu stíhání také jeho bývalá spolupracovnice Jana Nagyová. Ta měla podle obvinění při podávání žádosti o dotaci úmyslně zamlčet některé důležité informace o společnosti.

Redakce REFRESHERu bude soud sledovat přímo na místě. V rámci živého přenosu tě budeme minutu po minutě informovat a všem důležitém, co se na místě stane.

Domů
Sdílet
Diskuse