Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
16. září 2022 v 12:54
Čas čtení 0:59

Dres Michaela Jordana se prodal za 10 milionů dolarů

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Dres Michaela Jordana se prodal za 10 milionů dolarů
Zdroj: ANGELA WEISS/AFP/Profimedia

Dres, který na sobě měla basketbalová ikona Michael Jordan během úvodního zápasu finále NBA v roce 1998, byl prodán za rekordních 10,1 milionu dolarů (v přepočtu zhruba 249 milionů Kč).

Předmět vyvolal mezi sportovními fanoušky a sběrateli v aukční síni Sotheby's v New Yorku „hmatatelné vzrušení“, píše BBC. Jordanův červený dres Chicago Bulls s číslem 23 měl přilákat celkem dvacet nabídek. 

Nakonec se prodal za rekordních 10,1 milionu dolarů. Vydražen byl spolu s časopisem Sports Illustrated z června 1998, na jehož obálce je Jordan.

Žádná jiná „sportovní památka“ nikdy v historii nevynesla takovou sumu. „Dnešní rekordní výsledek utvrzuje Michaela Jordana v pozici nezpochybnitelného G.O.A.T. a dokazuje, že jeho jméno a nedostižný odkaz jsou stejně aktuální jako před téměř 25 lety,“ uvedl vedoucí oddělení streetwearu a moderních sběratelských předmětů Sotheby's Brahm Wachter. Dres překonal dosavadní rekord 9,28 milionu dolarů, který byl zaplacen za tričko, jež na sobě měla fotbalová hvězda Diego Maradona na mistrovství světa v roce 1986.

Předchozím rekordem za Jordanův sportovní suvenýr byla podepsaná karta z let 1997–1998, která se prodala za 2,7 milionu dolarů.

Zájem právě o sezónu 1998 se podle serveru Al Jazeera zvýšil po vydání dokumentu z roku 2020 s názvem The Last Dance, který podrobně popisuje snahu týmu Chicago Bulls dosáhnout šestého titulu šampiona NBA během osmi sezón. Finále NBA z roku 1998, v němž se Bulls utkali s týmem Utah Jazz, bylo nejsledovanější finálovou sérií NBA v historii.

Domů
Sdílet
Diskuse