Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
3. října 2022 10:50
Čas čtení 1:40

Do Česka přichází babí léto. Zbytek října bude chladnější

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Do Česka přichází babí léto. Zbytek října bude chladnější
Zdroj: Unsplash/Jakob Owens/volně k užití

Předpověď počasí na tento týden a vyhlídky na říjen.

Do Česka přichází tereziánské léto. V následujících dnech se sem díky vysokému tlaku vzduchu dostane teplý vzduch od jihu. Říjen ale bude podle Českého hydrometeorologického ústavu průměrný. 

„Pro tereziánské léto je charakteristické, že je z důvodu zkracujícího se dne doprovázeno hustými ranními a večerními mlhami a menší dobou slunečního záření, což má za následek zvyšující se četnost mrazíků a mrazů,“ popisují meteorologové.

Během pondělí nás čeká proměnlivá oblačnost, ojediněle přeháňky. Teploměry naměří přes den 12–16 °C, na horách kolem 6 °C. Povane mírný severozápadní vítr 2–6 m/s, odpoledne čerstvý 4–9 m/s, místy s nárazem kolem 15 m/s. V noci se ochladí a teploty klesnou na 10–6 °C, na jihozápadě až na 4 °C.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

V úterý bude převážně oblačno, na severu a severovýchodě se mohou objevit přeháňky. Během dne se teploty dostanou na 13–17 °C a povane mírný západní až severozápadní vítr rychlostí 2–6 m/s, který bude slábnout během odpoledne.

V noci na středu se ochladí na 6–2 °C a mohou se objevit i přízemní mrazíky. Přes den teploty vzrostou na 17–21 °C. Povane slabý, přes den mírný jižní vítr rychlostí 2–6 m/s. V noci na čtvrtek teploty spadnou, avšak pouze na 11–7 °C, přes den se opět oteplí na 18–22 °C. Vítr bude opět mírný, rychlostí 2–6 m/s povane jižní až jihozápadní. V Čechách se bude postupně měnit na severozápadní.

V pátek se mohou ojediněle objevit přeháňky, bude ale jasno až polojasno. Ráno můžou přijít mlhy nebo nízká oblačnost. Teploměry v noci naměří 10–6 °C, přes den 18–22 °C. Povane slabý proměnlivý vítr, během dne ve východní polovině území jižní vítr 1–4 m/s.

3. května 2024 6:55 Čas čtení 1:15 PŘEHLED: Sleva v Tescu, na telefon, léky nebo elektroniku. Kde všude uplatníš studentskou slevu? PŘEHLED: Sleva v Tescu, na telefon, léky nebo elektroniku. Kde všude uplatníš studentskou slevu?

Podle současných vyhlídek bude v první polovině října počasí ale spíš chladné a bude pokračovat minimálně až do konce první dekády října. V prvních dvou týdnech budou převládat srážky i oblačnost. Další dva týdny se teploty budou pohybovat okolo průměru a podprůměru, tedy pod 10,1 °C. Z hlediska srážek bude Česko na svém průměru, tedy mezi 35 a 55 mm.

Domů
Sdílet
Diskuse