Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Adéla Ježková
5. listopadu 2022 11:37
Čas čtení 0:47

Rekordman v letech na lyžích Antonín Hájek záhadně zmizel. Policie po něm pátrá už měsíc

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Rekordman v letech na lyžích Antonín Hájek záhadně zmizel. Policie po něm pátrá už měsíc
Zdroj: Wikimedia Commons/Skijumping.pl/volně k užití

Policie neví, kde se sportovec nachází ani co stojí za jeho zmizením.

S informací o pohřešování českého rekordmana Antonína Hájka přišel portál Blesk. Policisté po něm mají pátrat již od 2. října. „Pátrání po pohřešované osobě aktuálně stále probíhá. Informaci o pohřešování osoby jsme přijali od rodiny. Muž o sobě do dnešního dne nepodal žádnou zprávu. Přijmeme jakékoliv informace, které by vedly k jeho případnému vypátrání,“ řekla Blesku policejní mluvčí Adéla Fialová.

Důvod zmizení ani aktuální místo pobytu sportovce zatím nejsou známé, údajně by se ale mohl nacházet v Malajsii. Informaci nicméně ministerstvo zahraničních věcí nepotvrdilo. 

„Náš zastupitelský úřad v Kuala Lumpuru v tuto chvíli řeší případ pohřešovaného českého občana v oblasti malajsijského ostrova Langkawi. Vzhledem k tomu, že vyšetřování stále probíhá, nebudeme sdělovat další podrobnosti,“ uvedla mluvčí resortu Mariana Wernerová pro server iSport. Média také spekulují, že roli v jeho zmizení by mohly hrát rodinné problémy.

antonin hajek
Zdroj: Policie ČR

Antonín Hájek se zasloužil o aktuální český rekord v roce 2010, když skočil 236 metrů ve slovinské Planici. Dvakrát také reprezentoval Česko na zimních olympijských hrách – v roce 2010 a 2014. Vyloučen z reprezentace byl v létě roku 2015 kvůli problémům se životosprávou. Kariéru ukončil v září téhož roku, kdy mu bylo 28 let. Skokům na lyžích se ale posléze věnoval jako trenér.

Domů
Sdílet
Diskuse