Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adam Smeták
17. listopadu 2022 v 18:55
Čas čtení 1:38

Tisíce lidí demonstrovaly před budovou ČT, nesly protivládní slogany

Kategorie:
News
Uložit Uložené

Ve čtvrtek kromě klasického programu oslav výročí sametové revoluce prošel Prahou také průvod odpůrců vlády a České televize.

Tisíce demonstrantů ve čtvrtek prošly Prahou k budově České televize. Organizátor protivládních protestů Ladislav Vrabel před akcí uvedl, že jejím cílem je demonstrovat „za umožnění vystoupení ve vysílání ČT“, na shromáždění před budovou ČT ale kromě kritiky obsahu zpravodajství veřejnoprávní televize zazníval hlavně protest proti krokům vlády. Informuje o tom ČTK.

Policie kvůli pochodu zhruba na dvě hodiny uzavřela magistrálu ve směru z centra na Pankrác a dopravní podnik musel odklonit i náhradní autobusovou dopravu za metro C ve vyloučeném úseku mezi Florencí a Pražského povstání.

Demonstrace pochod na ČT.
Demonstrace pochod na ČT. Zdroj: ČTK/Říhová Michaela

Pochod trval dvě hodiny

Demonstranti se sešli kolem 14:00 v Opletalově ulici nedaleko hlavního nádraží. Poblíž Státní opery vyšli na magistrálu, přešli přes Nuselský most a po zhruba dvou hodinách došli na Kavčí hory, kde navazovala hlavní demonstrace.

Řečníci na demonstraci kritizovali obsah zpravodajství ČT. Podle nich není nestranné, protože v době pandemie covidu-19 příliš kladlo důraz na informace o očkování proti nemoci a v době války na Ukrajině dává málo prostoru ruským názorům. Demonstranti také kritizovali vládu, která podle nich žene Česko do války. Za největší zlo současnosti označili řečníci členství Česka v Evropské unii a Severoatlantické alianci.

3. května 2024 v 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Podle vyjádření České televize na Twitteru demonstranti žádali, aby odvysílala desetiminutový projev jejich představitele na ČT1 a ČT24. „Takto to nefunguje. Program ČT určují pravidla, kodexy, standardní postupy. Ne tlak. ČT projevy na přání vysílat nemůže. A nebude,“ uvedli představitelé televize ve středu na Twitteru.

Vrabel je v exekucích, organizuje protivládní demonstrace 

Podle zpravodajky ČTK měli demonstranti na místě české vlajky a transparenty s nápisy „ČT patří všem“ nebo „Svoboda končí tam, kde začíná signál ČT“. Při pochodu pokřikovali „už je to tady“, „demisi“ a „hanba vládě“ a hvízdali. Někteří nesli vlajky neparlamentního hnutí Trikolora.

Na protest dohlíželi policisté, až na drobné slovní střety se ale akce obešla bez konfliktů. Pražská policie již ve středu vzkázala, že je připravená udělat maximum pro zajištění veřejného pořádku a ochrany zdraví i majetku.

Vrabel, který podle médií čelí řadě exekucí, v minulých měsících organizoval několik protivládních demonstrací. Na poslední, pořádané 28. října, se podle odhadů policie sešly nižší desítky tisíc lidí. Na náměstí se při protestu nacházely petiční stánky Svobodných nebo prezidentských kandidátů Josefa Skály (KSČM) a Aleny Vitáskové. Po demonstraci vznikly před Národním muzeem potyčky mezi jejími příznivci a odpůrci. Někteří demonstranti se střetli i s policií.

Domů
Sdílet
Diskuse