Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
7. prosince 2022 21:19
Čas čtení 0:29

Studentka na Tchaj-wanu podala trestní oznámení na českého diplomata, měl ji nutit k sexu

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Studentka na Tchaj-wanu podala trestní oznámení na českého diplomata, měl ji nutit k sexu
Zdroj: PDP/volně k užití

Úřady prověřují i možné špionážní pozadí kauzy, jelikož Tchaj-wan je kvůli svému konfliktu s Čínou považován za jedno z nejcitlivějších teritorií na světě a Česko své vztahy s Tchaj-wanem prohlubuje.

Ministerstvo zahraničí řeší českého diplomata na Tchaj-wanu. Ten si údajně letos v dubnu pozval k sobě domů zahraniční studentku a měl ji nutit k sexu. Studentka na něj vzápětí podala trestní oznámení, avšak neuspěla, jelikož Čecha před stíháním chrání diplomatická imunita. Informoval o tom server Seznam Zprávy

České ministerstvo zahraničí stažení diplomata z Tchaj-wanu potvrdilo. „Můžeme potvrdit, že se český diplomat vrátil do Prahy. Přesunutí diplomatického pracovníka do ústředí je v obdobných případech standardní diplomatickou praxí,“ uvedla Mariana Wernerová z tiskového oddělení Černínského paláce.

Úřady prověřují i možné špionážní pozadí kauzy, jelikož Tchaj-wan je kvůli svému konfliktu s Čínou považován za jedno z nejcitlivějších teritorií na světě a Česko své vztahy s Tchaj-wanem prohlubuje. Co bude zatím s diplomatem dál, není jisté. 

Domů
Sdílet
Diskuse