Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta
29. prosince 2022 18:39
Čas čtení 0:41

Bouře v USA připravila o život 76 lidí. Úřady už ale zrušily zákaz vyjíždění na silnice

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Bouře v USA připravila o život 76 lidí. Úřady už ale zrušily zákaz vyjíždění na silnice
Zdroj: Wiki Commons/volně k užití

Bouře zasáhla několik zemí ve Spojených státech amerických.

Ve Spojených státech amerických zemřelo kvůli mrazivé bouři v minulých dnech šestasedmdesát osob, informuje o tom NBC. Vedení okresu Erie, v němž leží i zasažené město Buffalo, již ale zrušilo zákaz vyjíždění na silnice, který byl v platnosti kvůli extrémnímu počasí v minulých dnech.

„Bylo to šest dní. Někteří lidé už neměli žádné zásoby potravin, léků a nemohli je doplnit kvůli zákazu cestování,“ uvedl starosta Buffala Byron Brown s tím, že již ve středu byly silnice dostatečně bezpečné. Ve čtvrtek v poledne vedení okresu zákaz zrušilo.

Během silných sněhových bouří zemřelo 76 osob. V samotném okresu Erie si bouře vyžádala 37 obětí a v samotném Buffalu jich bylo 29. Další oběti by mohly podle úřadů ještě narůst. Další oběti byly nahlášeny i v Coloradu, Kansasu, Kentucky, Ohiu, Nebrasce, Missouri, Oklahomě, Michiganu, Jižní Karolíně, Tennessee, Wisconsinu, Illinois a Vermontu. 

Silná bouře uvrhla Spojené státy do mrazivé hrůzy a života ohrožujících podmínek. Bez proudu se ocitlo přes milion domácností a firem. Bouře způsobila také chaos v dopravě a v plánech letů během vytížených svátků.

Domů
Sdílet
Diskuse