Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ilona Hobzová
1. ledna 2023 12:13
Čas čtení 1:54

Sportovní události v roce 2023: Co by ti nemělo uniknout?

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Sportovní události v roce 2023: Co by ti nemělo uniknout?
Zdroj: TASR/AP

Přinášíme ti přehled nejzajímavějších sportovních událostí.

Rok 2022 byl bohatý na sportovní události a ani v roce 2023 o ně nebude nouze. Refresher pro tebe připravil stručný přehled, aby ti žádná z nich neunikla.

31. prosince 2022 0:24 Čas čtení 5:40 Extrémně rychlé KO, tvrdý box s fauly i nový prozatímní šampion. Oktagon do naplněné O2 areny přinesl další velkou show Extrémně rychlé KO, tvrdý box s fauly i nový prozatímní šampion. Oktagon do naplněné O2 areny přinesl další velkou show

Fotbalisty čeká boj o postup na ME, hokejisty a hokejistky obhajoba medaile

Z kolektivních sportů bude v Česku tradičně největší zájem o fotbal a hokej. Co se týče fotbalu, českou reprezentaci čeká zejména boj o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se ve skupině E utkají s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem. Cestu na závěrečný šampionát začne český tým v pátek 24. března 2023, kdy bude v domácím utkání hostit Polsko. 

Květen bude zase patřit hokeji. Mistrovství světa se bude konat od 12. do 28. května, hostí ho finské Tampere a lotyšská Riga. A české reprezentaci půjde o hodně. Minimálně o obhajobu bronzové medaile z loňského roku. Na cenný kov Češi čekali deset let. O měsíc dříve budou cenný kov obhajovat také české hokejistky.

Lukáš Krpálek
Zdroj: ČTK/AP/Vincent Thian

Češi se těší na tenis, biatlon nebo Evropské hry

Z českého pohledu je v zimních měsících důležité třeba mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Courchevelu a Méribelu a ve snowboardingu v Bakuriani. Zatím totiž není jasné, zda tyto akce Ester Ledecká po zranění stihne.

2. května 2024 15:42 Čas čtení 0:57 Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie

K oblíbeným zimním sportům se řadí také biatlon. Světový šampionát se bude konat od 6. do 19. února v německém Oberhofu. Největší favoritkou v českých barvách zůstává Markéta Davidová. Na olympiádě v Pekingu sice na cenný kov nedosáhla, je ale úřadující mistryní světa ve vytrvalostním závodě, a čeká ji tak obhajoba. 

Želízka v ohni má Česko i v tenise. Sezónu zahájí už v lednu Australian Open. Další grandslam bude následovat v květnu na pařížském Roland Garros. Wimbledon je v plánu od 3. do 16. července. Posledním grandslamem sezóny bude US Open, které začne 28. srpna.

Zrak Čechů se bude upínat také na světový šampionát v judu (od 7. do 14. května), kde by měl k favoritům patřit dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek. Českým fanouškům by nemělo ujít ani MS v rychlobruslení (březen) nebo ve sportovním lezení (srpen).

Celosvětovou pozornost pak od 1. do 23. července upoutá cyklistický svátek Tour de France nebo mistrovství světa v atletice, které bude od 19. do 27. srpna hostit Budapešť. V létě se pak ještě koná 3. ročník Evropských her, které budou pro řadu sportovců kvalifikací na OH 2024 v Paříži. Velkou akcí bude rozhodně i světový šampionát v ragby, který bude pořádat od 8. září do 28. října Francie. 

Zaujmou také Světové letní hry Speciálních olympiád v Berlíně, které se budou konat od 17. do 25. června. Cílem Speciálních olympiád je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na absolutní výkonnost. Výkon je chápán jako kategorie individuální, sportovci jsou při sportovních soutěžích rozděleni zásadně do skupin podle své výkonnosti a každému z nich se nakonec dostane ocenění a uznání.

Domů
Sdílet
Diskuse