Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Anna Koucká
6. ledna 2023 17:45
Čas čtení 0:34

K volbám možná nepůjdu, ale když už, tak to hodím Babišovi. Ptali jsme se na volby v Chomutově (Videoreportáž)

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Prezidentské volby se blíží. Proto jsme vyrazili do Chomutova a zeptali se, jak místní plánují volit.

Týden a půl před prvním kolem prezidentských voleb jsme se rozhodli vyrazit do Chomutova a zeptat se, zda místní občané půjdou k volbám, koho budou volit a jak by podle nich měl vypadat ideální prezident.

Chomutov, bezmála padesátitisícové město, leží v Ústeckém kraji. Ten má ve volbách dlouhodobě jednu z nejnižších volebních účastí. Zároveň se také na volby v médiích často dívá pražskou optikou, ačkoliv Praha velmi často volí úplně opačně než zbytek republiky. 

Kromě měst se ale také volí i na vesnicích. Z Chomutova jsme se proto poté přesunuli do obce Lišany na Lounsku. Tato vesnice o zhruba 150 obyvatelích se do povědomí dostala během minulých prezidentských voleb, a to proto, že 94 % všech sečtených hlasů zde připadlo Miloši Zemanovi. 

Jak tedy obyvatelé Chomutova a Lišan plánují volit letos? A jdou vůbec k volbám? To všechno se dozvíte ve videoreportáži na Refresher News. 

Domů
Sdílet
Diskuse