Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Vojtěch Vanda ČTK
6. ledna 2023 17:04
Čas čtení 1:09

Úředníci z Hradu dostali rekordní odměny. Mynář dostal 895 tisíc, Ovčáček vydělal přes milion čistého

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Úředníci z Hradu dostali rekordní odměny. Mynář dostal 895 tisíc, Ovčáček vydělal přes milion čistého
Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Celkem 3,87 milionu korun si mezi sebou rozdělilo devět hradních úředníků.

Hradní úředníci si loni vydělali nejvíc peněz za druhé volební období prezidenta Miloše Zemana. Vedoucí jeho kanceláře Vratislav Mynář dostal na mimořádných odměnách 895 000 korun, celkem měl čistý příjem asi 2,4 milionu korun. Vyplývá to z informací, které zveřejnila Kancelář prezidenta republiky (KPR).

V porovnání s dříve zveřejněnými údaji dostali vedoucí zaměstnanci KPR před koncem Zemanova mandátu nejvyšší odměny od roku 2016. Hrad mezi devět úředníků rozdělil celkem 3,87 milionu korun. Informuje ČTK.

7. února 2022 11:20 Čas čtení 1:06 Pražský hrad zveřejnil platy svých zaměstnanců. Kolik si loni vydělali Vratislav Mynář nebo Jiří Ovčáček? Pražský hrad zveřejnil platy svých zaměstnanců. Kolik si loni vydělali Vratislav Mynář nebo Jiří Ovčáček?

O tom, kolik si hradní úředníci vydělali loni, jsme tě informovali v článku. Poslední dokument, jejž zveřejnila kancelář odcházejícího prezidenta republiky Miloše Zemana, však nabízí jasné srovnání ročních čistých platů a odměn za posledních pět let.

Podle tabulky se loni čisté platy většiny vedoucích zaměstnanců KPR snížily řádově o tisíce až desítky tisíc korun, zvýšily se ale výrazně mimořádné odměny. Výjimkou je Mynář a jeho zástupce Petr Mužák, kteří dostali více peněz i na platu. Mynářovi se plat zvýšil za rok celkem asi o 86 tisíc korun, odměny měl vyšší přibližně o 400 tisíc korun. Od roku 2016 takto vysokou odměnu kancléř neobdržel.

Nejvyšší odměny od roku 2016

Vyšší odměny loni získali i další vedoucí pracovníci hradní kanceláře, a to buď téměř 303 000 korun, nebo 310 000 korun, v případě Mužáka a ředitele administrativní sekce Jana Nováka 413 000 korun. Od roku 2016 tak vysoké odměny hradní úředníci nedostali, jejich výše se v posledních šesti letech pohybovala maximálně kolem 220 tisíc korun. Výjimkou byl Novák, který vedl kromě administrativní sekce také bezpečnostní odbor a který měl zpravidla vyšší odměny než ostatní úředníci podřízení Mynářovi.

Například prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček si loni na Hradě vydělal 1,059 milionu korun čistého, ředitel Zemanova sekretariátu Jaroslav Hlinovský 1,14 milionu nebo ředitel legislativního odboru Václav Pelikán 1,22 milionu korun.

Domů
Sdílet
Diskuse