Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová ČTK
9. ledna 2023 9:21
Čas čtení 0:45

Padl rozsudek v kauze Čapí hnízdo

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Padl rozsudek v kauze Čapí hnízdo
Zdroj: TASR/AP

Soudce zprostil Andreje Babiše (ANO) i Janu Nagyovou obžaloby. Celorepublikově sledovaný proces je u konce.

V pondělí v 9 hodin ráno odstartovalo finále soudu s Andrejem Babišem (ANO) a jeho někdejší poradkyní Janou Nagyovou v kauze Čapí hnízdo. Podle ČTK byli obžalovaní jen pár minut po začátku zproštěni viny. Rozsudek ještě není pravomocný a státní zástupce se proti němu může odvolat.

5. ledna 2023 11:46 Čas čtení 1:40 Státní zástupce chce pro Andreje Babiše podmínku a peněžitý trest deset milionů Státní zástupce chce pro Andreje Babiše podmínku a peněžitý trest deset milionů

Státní zástupce Jaroslav Šaroch ve čtvrtek navrhl pro Babiše i Nagyovou trest, který měl sestávat z tříleté podmínky s pětiletou zkušební dobou a finanční pokuty. Předseda hnutí ANO měl podle něj zaplatit deset milionů korun a Nagyová půl milionu korun. 

Soud však nyní rozhodl. Babiše i Nagyovou zprostil viny a předsedu hnutí ANO i jeho někdejší poradkyni nepravomocně osvobodil. Soudce nyní své rozhodnutí odůvodní. Rozsudek však ještě není pravomocný a státní zástupce se proti němu může odvolat. 

Kauza Čapí hnízdo se k soudu dostala po dlouhých sedmi letech. Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš čelil spolu se svou tehdejší poradkyní Janou Nagyovou obvinění kvůli dotačním podvodům v souvislosti s Farmou Čapí hnízdo. Babiš měl podle žalobce Jaroslava Šarocha obejít dotační pravidla a založit samostatnou společnost Čapí hnízdo, která dosáhla na padesátimilionovou dotaci. Akcie oné společnosti přitom měly patřit Babišovu synovi a manželce Monice.

Domů
Sdílet
Diskuse