Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
29. ledna 2023 14:34
Čas čtení 1:23

Petr Pavel se zastal mluvčí Markéty Řehákové. „Pro mě to nebylo nic, co by překročilo hranice,“ řekl

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Petr Pavel se zastal mluvčí Markéty Řehákové. „Pro mě to nebylo nic, co by překročilo hranice,“ řekl
Zdroj: ČTK/Hájek Ondřej

Markéta Řeháková čelila kritice kvůli vystupování na sobotní tiskové konferenci nově zvoleného prezidenta Petra Pavla. Ten ale kritiku mířenou na tiskovou mluvčí odmítá. Emoce podle něj byly pochopitelné.

Markéta Řeháková, ředitelka komunikace kampaně Petra Pavla a budoucí hradní mluvčí, měla z vítězství generála ve výslužbě obrovskou radost. Během tiskové konference však neudržela své emoce na uzdě, několikrát se přeřekla a propukla v smích. Vyvolala tím kritiku u části veřejnosti, někteří žádali její nahrazení. Petr Pavel však za svou mluvčí stojí a na jejím chování nevidí nic špatného, píše CNN Prima News.

29. ledna 2023 9:07 Čas čtení 1:53 „Neprofesionální, vyměnit.“ Mluvčí prezidenta Markéta Řeháková čelí kritice kvůli emotivnímu vystoupení „Neprofesionální, vyměnit.“ Mluvčí prezidenta Markéta Řeháková čelí kritice kvůli emotivnímu vystoupení

„Emoce byly pochopitelné“

„Vyjadřovala emoce, ale rozhodně ne špatné. V ten moment byly pochopitelné. Pro mě to nebylo nic, co by překročilo hranice. Nevidím důvod vidět to kriticky, svým způsobem to k tomu patřilo,“ komentoval sobotní vystupování Markéty Řehákové nově zvolený český prezident Petr Pavel v pořadu Partie Terezie Tománkové

Řeháková prý kritiku na sociálních sítích brala velmi citlivě. „Říkal jsem jí, že nemusí brát hodnocení sociálních sítí jako bernou minci. Ten svět nereflektuje realitu,“ pokračoval s tím, že projev Řehákové byl adekvátní k atmosféře ve volebním štábu.

Jedním dechem pak dodal, že Markéta Řeháková bude lepší mluvčí než Jiří Ovčáček. „Měl snahu sám interpretovat nejen prezidenta, ale i premiéra. Taková role mu nepříslušela, nekomunikoval moc dobře s novináři. U Markéty Řehákové s tím problém nebude,“ dodal Petr Pavel. 

Anketa:
Bylo podle tebe chování Markéty Řehákové v pořádku?
Jasně, bylo to lidské. 
Ne, prezident by ji měl nahradit.
Jasně, bylo to lidské. 
60 %
1161 Hlasů
Ne, prezident by ji měl nahradit.
40 %
777 Hlasů

Euforie byla neuvěřitelná

Ke kritice se pro Prima CNN News vyjádřila i sama Řeháková. Její vystupování prý bylo „adekvátní situaci“. „Kritizují mě lidé, kteří nikdy nevyhráli prezidentské volby. (...) Euforie byla opravdu neuvěřitelná. Měli jsme ve Foru Karlín přes tisíc skandujících podporovatelů. Myslím, že to bylo adekvátní situaci,“ řekla.

Za mluvčí se postavil i novinář Jaroslav Kmenta, který ocenil její „lidský faktor“. „Vystoupení mluvčí prezidenta Petra Pavla Markéty Řehákové sice nebylo po volbách na vysoké profesionální úrovni, ale ten lidský faktor byl hodně milý. Řekl bych i symbolický vzhledem k tomu, že přichází zlom. Neb nás tu už nebude mučit smrtelně vážný žalmista Jiří Ovčáček,“ okomentoval.

Domů
Sdílet
Diskuse