Inovace z herního průmyslu.
Mezi hráči, kteří tráví čas při osobních počítačích, se poslední dobu staly populární takzvané více-obrazovkové sestavy, schopné poskytnout lepší perspektivu a tedy i lepší rozhled v herním prostředí. Nicméně ten, kdo vlastnil přenosný počítač, takovou příležitost neměl. Tedy až dosud, protože jeden z předních výrobců herního příslušenství a elektronických zařízení právě představil něco, co vypadá jako laptop, ale pokud jej rozložíme, před námi se rozprostřou tři vedle sebe připevněné monitory. Ne, nejde o vtip, ale realitu z letošní show spotřebitelské elektroniky CES, za kterou stojí společnost Razer. Novinka nese označení Projekt Valerie a stále ji lze považovat za nedokončený prototyp vyžadující finální stádia vývoje.
Co se týče technických specifikací, tak je snad každému jasné, že pokud se něčeho chopí Razer, šetření jde stranou. A platí to i o čerstvě odhaleném herním laptopu. Každý displej má 17,3palcovou úhlopříčku, 4K rozlišení (dohromady šílených 11 520 x 2 160 pixelů) a technologie NVIDIA Surround View zajišťuje, že bude jeden obraz dokonale rozdělen mezi třemi obrazovkami. Web Engadget píše, že uživatel získá plný, 180stupňový rozhled, který mu s asistencí další přítomné technologie NVIDIA G-Sync během hraní zajistí doslova pohlcující zážitek. A protože je počítač přenosný, po složení všech, skrytými kabely propojených, IGZO displejů do jednoho kompaktního celku připomíná obyčejný laptop s mírně větší tloušťkou. Kvalita obrazu je tak vysoká, že si Projekt Valerie budou pochvalovat i ti, kteří pracují s aplikacemi pro profesionály od Adobe. Wired také zmiňuje nízkoprofilovou mechanickou klávesnici nebo výkonnou grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1080, přičemž slovo padlo i o 32GB operační paměti RAM či závratně vysoké cenovce, která by se po dokončení vývoje mohla zcela vážně vyšplhat na těch 135 000 Kč až 160 000 Kč .
Na CES 2017 měl ale premiéru i speciální projektor určený pro gamery k vizuálnímu rozšíření herního prostředí, a to nad limity monitoru. O co tedy jde? Funkcionalita tohoto zajímavého zařízení umožňuje na stěně za zobrazovacím zařízením, tedy monitorem, promítat ty části prostředí, které na něm v daném okamžiku nevidíme. A ano, i zde je cílem více vtáhnout hráče do singleplayer děje nebo živé multiplayer akce. Projektor nese pojmenování Projekt Ariana a kromě rozšíření herního prostředí zvládne zobrazit klasický 4K obraz. Hardwarová výbava zahrnuje jak širokoúhlý fisheye objektiv, tak i 3D kamery se schopností rozpoznávat hloubku, což poslouží ke kalibraci obrazu, aby při zobrazování nevznikaly vizuální artefakty a nekazily tak náš uživatelský zážitek. Dostupnost by podle společnosti Razer měla být reálná koncem tohoto roku.