18. února 2017 8:48
Ondřej Jarůšek

Fenomenální Jaromír Jágr je k nezastavení. Skvělou individuální akcí zařídil výhru Floridy a připsal si 760. gól v NHL

Nejznámější český hokejista je skutečně nezastavitelný. V noci se o tom na vlastní kůži přesvědčili hráči Anaheimu.

V noci na zaoceánských kluzištích se bylo opět na co koukat. Tentokrát se o skvělou podívanou nepostaral nikdo jiný než kouzelník s hokejkou Jaromír Jágr, který v dresu Florida Panthers bodoval už ve čtyřech posledních zápasech. Nezastavitelný hvězdný hokejista, který si před pár dny ke 45. narozeninám nadělil dárek v podobě překonání hranice 1 900 kanadských bodů, zazářil v pátečním klání proti hráčům Anaheimu, v němž si připsal na účet další trefu po senzační individuální akci v 27. minutě. „The Greybeard“ (Šedovous), jak nejstaršího hokejistu NHL nazval jeden z komentátorů, šikovně zbavil puku za bránou obránce Joshe Mansona, načež zkušeně a s rozvahou obhodil překvapeného brankáře. Díky tomu se Panteři dostali do vedení se skórem 2:1 pro Floridu, přičemž pro Jágra se jedná o již 760. gól v nejprestižnější severoamerické soutěži. O 4 herní minuty později dalším gólem přispěl Aaron Ekblad a v 59. minutě vítězství posvětil Derek MacKenzie. Domácí Anaheim tak Floridě podlehl 1:4. Video z Jágrovy akce si můžete prohlédnou níže.