Středa 18. 7. 2018 svátek má Drahomíra, Drahomír

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Je to práce, kterou nemůžete mít rádi, říká revizor pražské MHD. Jak vypadá jeho den a jaký nejextrémnější zážitek se mu stal?

Byli jsme u práce revizora Dopravního podniku hl. m. Prahy. Proč je to údajně ta nejnenáviděnější práce?

19. srpen 2017, 16:22

Byli jsme u práce revizora Dopravního podniku hl. m. Prahy. Proč je to údajně ta nejnenáviděnější práce?

Denně se v Praze prodá na 61 000 jízdenek. Přesto se najde docela velký počet lidí, kteří si žádnou jízdenku nekoupí a jedou načerno. Na černé pasažéry je tu připraveno kolem 160 lidí, kteří dělají zřejmě tu nejnenáviděnější práci. Revizoři jsou velmi neoblíbení, ale jak vlastně pracují, jaké jsou jejich zážitky a dokážou vůbec na první pohled odhadnout, kdo nemá jízdenku? Je půl šesté ráno, 30 minut před začátkem ranní směny a my hodili s jedním z nich řeč.

 

Tu práci nemůžete mít rád, pokud by ji člověk měl rád, tak by nebyl normální,“ vysvětluje na úvod revizor pražského Dopravního podniku, Vladimír J. Dělá nevděčnou práci, ale ví, že ji musí dělat. „Nejde nám o to lidi bez jízdenky šikanovat, ale spíš je preventivně navést k tomu, aby ji příště měli.Připouští a zároveň zdůrazňuje, že ač se to možná lidem nezdá, revizoři jsou rozmístěni všude po celé Praze.

 

Je to práce, kterou nemůžete mít rádi, říká revizor pražské MHD. Jak vypadá jeho den a jaký nejextrémnější zážitek se mu stal?

 

V pěti směnách (dvou ranních, dvou odpoledních a jedné noční) musí obstarat třetinově tramvaje, třetinově autobusy a třetinově metra. V metru většinou nosí svůj typický tmavomodrý podnikový mundúr, jinde můžou být v civilu a většina revizorů to vítá, protože jsou pak mnohem nenápadnější. Sám Vladimír je elegantně oblečený, člověk by nepoznal, že jde o revizora. Napovídá až brašna, ze které vytahuje svojí základní výbavu. Kromě různých formulářů nosí odznak, pokutové karty, čtečku Lítaček a jízdenky. Málokdo ví, že jízdenky jsou z velké části dotovány státem. Skutečná cena zahrnující náklady na provoz celé pražské MHD je u 24korunové jízdenky 70 Kč.

 

Pracují ve dvou nebo třech lidech. Do dopravních prostředků se mnohdy vyplatí vstoupit těsně před uzavřením dveří, aby nemohlo moc lidí vystoupit. Spousta Pražanů má na revizory nebývalý čich. Revizoři ukážou celé tramvaji svůj odznak a začíná samotná kontrola. V metru můžeš kontrolory potkat nejčastěji u eskalátorů a na přestupních bodech, hlavně na začátku směny však prochází i vagóny metra. „V poslední době je problém odhadnout lidi, kteří cestují bez lístku. Dřív stávali na konci vagónu tramvaje, a když nás zahlédli, tak třeba zrudli, ale to už dneska neplatí.“

 

Je to práce, kterou nemůžete mít rádi, říká revizor pražské MHD. Jak vypadá jeho den a jaký nejextrémnější zážitek se mu stal?

 

Doba se změnila i v jiném směru. „Dřív se lidi zastávali černého pasažéra. Bylo běžné, že vám nadávali, protože mu chcete dát pokutu. To už je dnes jiné. Neznamená to ale, že by nám nikdo nenadával, právě naopak. Výjimkou nebývají i různá zranění.“ Vladimír začne povídat historku, ve které cestující na Náměstí Republiky neměl jízdenku ani doklady, dal se na útěk, vrazil do něj a on narazil obličejem na sloupek u vstupu do metra, který počítá cestující. Bylo to rychlé. Natržený nos, všude spousty krve, odvoz do nemocnice, šití. Dodnes si nese následky v podobě lehce viditelné jizvy. Nemá mu to za zlé, bere to jako nešťastnou náhodu. Stejně jako vyvrácený prst, který mu způsobil jiný prchající černý pasažér. Některým revizorům se tyto situace stávají častěji, včetně zranění úmyslného. Podle Vladimíra si to dost často může ovlivnit sám revizor.

 

U Národního divadla jsem kontroloval dva kluky, mohlo jim být tak kolem dvaceti. Neměli platný doklad. Jeden byl ochotný pokutu zaplatit, u druhého jsem hned věděl, že bude problém. Choval se arogantně a najednou se začal rozcvičovat. Pak na mě zkusil výpad nohou. Netrefil se, ale bylo to v úrovni mé hlavy. Začal jsem mu vysvětlovat, že to není fér, ale on zaútočil znova. Jeho výkop jsem odrazil, spadly mu brýle a začal brečet. Tím to skončilo. Prát se se mnou chtěli na různých místech, ale nevyplácí se to. Stejně tak ani nadávky.

 

Podle informací Novinek.cz je agresivita vůči revizorovi na denním pořádku. Revizoři se už setkali i s noži nebo dokonce pistolemi, které na ně někdo vytáhl. Počet napadení nepřibývá, ale agresivita narůstá. Útočí i nenápadní, slušně vypadající lidé v obleku. Nejhorší zážitek popsal pro deník jeden revizor sloužící směnu na stanici Jiřího z Poděbrad. Napadl je při kontrole jeden mladík. „Tři nás dokopal. Já jsem byl jeden z nich. Kopl mě do hlavy a měl jsem zablokovanou krční páteř.

 

Je to práce, kterou nemůžete mít rádi, říká revizor pražské MHD. Jak vypadá jeho den a jaký nejextrémnější zážitek se mu stal?

 

Mezi nejčastější výmluvy prý patří věta „nemám peněženku“. „My už jsme sehraní, mnohdy s kolegou tohoto člověka jenom třeba obejdeme a zjistíme, že v zadní kapse tu peněženku má.“ Pak nastává tedy další typ výmluvy a to je „nemám v ní občanku“. „Pohrozíme policií a najednou vám řekne: ‚Jé, já jsem ji našel.‘ To je naprosto běžné. V devadesáti procentech tihle lidi lžou.“

 

Revizoři pokrývají i noc. Směna jim začíná v deset večer a trvá do sedmi do rána. Od půlnoci s nimi chodí i policie, protože opilí lidé bez lístku bývají často agresivní a mohlo by to být nebezpečné. Ke konci směny jdou ještě na ranní metro, pak přijdou do centrály, kde sepíšou, kolik pokut rozdali a odevzdají je na pokutové oddělení. 

 

Revizor nesmí být hloupý a hlavně musí být připravený jak fyzicky proti případným útokům, tak hlavně psychicky. Čelit davům nepříjemných, případně ospalých a také v některých případech agresivních lidí není úplně jednoduché.

 

Je to práce, kterou nemůžete mít rádi, říká revizor pražské MHD. Jak vypadá jeho den a jaký nejextrémnější zážitek se mu stal?

 

Dopravní podnik loni udělil 299 533 pokut, které mu vydělaly 139 milionů korun. Částka, kterou je hříšník nucen na místě zaplatit, činí 800 korun. Pokud nezaplatí tuto částku na místě, za čtrnáct dnů už začne dělat 1 500 Kč. Jsou lidi, kteří neplatí a chytí se do dluhové pasti. Z osmi set se pak může velmi snadno částka vyšplhat i na statisíce korun. Z každé zaplacené pokuty mají revizoři určitou provizi. Nedá se prý přesně určit, které dny jsou pro ně nejplodnější. „Silnější bývají pondělky a pak pátky odpoledne. Naopak nejslabší bývá sobota.

 

Ptám se Vladimíra na jeho nejsilnější zážitek z pražské hromadné dopravy. „Víte, já před dvaceti lety ovdověl. To nebylo dobré období. V Modřanech jsem kontroloval dva rodiče s dětmi, neměli jízdenky, prý si je neměli kde koupit. Táta od té rodiny mi řekl: ‚Chtěl bych vás vidět, jak byste cestoval s manželkou a dětmi.‘ Odpověděl jsem mu na to: ‚Já s manželkou nemůžu cestovat, protože mi zemřela.‘ A on: ‚To dobře udělala.‘ Já jsem jim žádnou pokutu nedal, ale co jsem mu tehdy odpověděl, raději nechtějte vědět.“

Zdroj: novinky.cz Tagy: praha, mhd, česko, revizor
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse72 komentářů
nebo odeslat jako anonym
72 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
zedz mi kok19. srpen 2017, 18:02

Takže revizor Vladimír hmm? A jeho služební číslo? 518?

102 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tencovaspochova21. srpen 2017, 13:09

slúžobné číslo 8206, ak si si nevšimol

-6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mr.G21. srpen 2017, 13:24

tencovaspochova: nepochopilas .... ak si si nevsimla :D :D

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
p1var19. srpen 2017, 17:41

zaujímavý článok, len tak ďalej

63 Odpovědět · Nahlásit
avatar
khokhot20. srpen 2017, 11:57

Jeho výkop jsem odrazil, spadly mu brýle a začal brečet... od smiechu by som plakal keby to vidím naživo :D :D

46 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anonym21. srpen 2017, 9:22

Revizory mám rád. Když mám lístek, což je vždy, tak jsou slušní. Nechápu, proč by měli jiní jezdit zadarmo, normální je mít lístek. Autem taky nepojedete zadarmo - když nenatankujete, tak se nerozjedete.

38 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ElMochi23. srpen 2017, 10:11

Souhlas.Já jezdím jen na černo.Vychází mi pokuta jednou za 2 roky.Když už mě páni revizoři chytí zaplatím.Nechápu ty co když je odhalí ještě se chtějí prát.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tomas21. srpen 2017, 13:30

S tím musím souhlasit.Nadávají zde lidé,kteří zřejmně jeli zadarmo a chytli je.Bohužel,když si někdo vytiskne špatný lístek,ale má zaplaceno,měli by to řešit domluvou a ne pokutovat.Je to v lidech.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Cestující23. srpen 2017, 6:46

Před pár lety jsem Jel metrem, seděl jsem proti směru jízdy a pozoroval revizory, jak v dalším vagónu obcházeli lidi. Na další stanici přešli do našeho vozu. Vše pozoruju, hlavně pak reakce lidí. Pak došlo i na mě. Vytáhnu opencard, revizor stojící vedle mne ji zkontroluje a říká, že včera vypršela platnost mého ročního kuponu. - Přišlo mi tragikomický, že iks minut pozoruju revizory s pocitem jistoty v kapse a docela se i těším, až mě zkontrolují, aniž bych věděl. - Revizor mi vrátil opencard, a já přemýšlel, že než mi dopíše pokutu, což jsem očekával že dělá, že uteču nejbližšími dveřmi. :) Po rychlém vyhodnocení pro a proti jsem nakonec zůstal sedět a smiřoval se s pokutou a jejím zaplacením. Najednou se dveře metra začaly zavírat a metro odjíždí. Podívám se ven na peron, a tam ten revizor. Odešel dveřmi za mnou, aniž mi dal pokutu a cokoli dalšího řekl, než že platnost mého dokladu včera skončila.
Jestli to čtete, pane revizore, tak ještě jednou děkuji, a věřte, že od té doby si dávám velký pozor na platnost jízdenek. :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Gimlonaut24. srpen 2017, 15:47

Já souhlasím, že jsou mezi nimi i normální lidé. Jsem z malého města a do prahy se dostanu tak 2x ročně, takže v tom kterou jízdenku atd... dost plavu. Jednou mi zastavil revizor až u východu z metra, tak jsem mu dal jízdenku která byla dvě minuty prošlá. Vzal si občanku a když zahlídnul bydliště mimo prahu, tak se ptal jak často do prahy jezdím. Když jsem mu řekl že tak 2x do roka a ať mi tu pokutu klidně dá, že aspoň budu mít památku, tak se zasmál vrátil mi občanku a dělal jako by se se mnou před chvilkou nebavil. Takže také děkuji, pokud si to čte.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nick21. srpen 2017, 16:20

nemusí to být ani domluva, ale mohli by mít třeba nějakou třetinovou sazbu. To samý, když někdo o pár minut přetáhne ( třeba i kvůli zpoždění MHD), nebo si neuvědomí, že mu včera vypršelo měsíční předplatné, protože měsíc měl 31 dní a jiné podobné případy evidentně neumyslné jízdy na černo. A pak taky děti by neměly dostávat plnou sodu, zvlášť když se jim něco takového stane jednou, dvakrát za x let, že si zapomenou cvaknout, i když třeba lístek mají i u sebe atd.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Krytyk21. srpen 2017, 9:04

Revizory nikdo rád nemá a oni nemají rádi svou práci. Ok. Ale to, co řekl ten tatínek s dětmi a manželkou tomu revizorovi, že manželka dobře udělala, že mu zemřela, to je velebnosti hnus a tatínek by zasloužil facku, až by se před svou manželkou a dětmi posral jako malý Jarda. Tohle se prostě nedělá! Chudák pan revizor... A zmrd tatínek!

36 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jo19. srpen 2017, 18:04

Tohle by plno lidi zajimalo vic z siroka. Thx

20 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Idiot21. srpen 2017, 11:01

Nelíbí se mi že revizor účelové nekontroluje některé naše spoluobčany.

14 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Petr23. srpen 2017, 0:27

ztrata casu a zbytecne papirovani, pokutu pak stejne nezaplati ani nikdo nevymuze...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
anonym22. srpen 2017, 2:27

Já teda proti revizorům nic nemám, protože vždycky jezdím s platnou jízdenkou, ale jednou mě tedy pořádně vytočili. Musím ale říct, že to bylo v brněnské šalině. Přijela jsem do Brna, koupila si jízdenku a když jsem nastoupila do šaliny, chtěla jsem si cvaknout lístek, ale zrovna si jej cvakala přede mnou nějaká slečna. Tak jsem počkala, než si to cvakne. Mezitím se zavřely dveře šaliny a ta se rozjela. Slečna si lístek cvakla a já vložila svůj do zařízení na označení lístků. Ale nefungovalo to. Zkoušela jsem lístek různě vytahovat, narovnávat, ale nic. Tak jsem si řekla, že je to asi pokažené, tak jsem se vydala směrem k druhému cvakači, který byl u řidiče. Ale to už na mě zezadu někdo volal:"Revize jízdenek." Tak jsem se otočila a řekla jsem, že si ji jdu právě cvaknout, takže revizor odvětil, že je to pozdě, tak jsem mu řekla, že mě to nezajímá, protože já si chtěla lístek cvaknout, ale mají to pokažená, na což on odvětil, že to není pokažené, ale že to vypnuli, tak jsem se ho zeptala, jak si to teda mám označit, když to vypínají. No, chvíli jsme se dohadovali, ale nakonec mě zachránila ta slečna, co si to cvakala přede mnou a dosvědčila, že mi to po ní opravdu už nešlo. Revizor prohlásil něco jako "Máte štěstí, ale příště by vám to neprošlo." Tak jsem měla chuť mu opravdu nakopat pr...

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Oběť revizora23. srpen 2017, 0:17

V Brně jsou...no, slušné slovo mě nenapadá. Každopádně lidi určitě ne. Měl jsem stejnou zkušenost při nefunkční SMS jízdence, kterou jsem si prokazatelně objednal. Do dneška se to právně řeší s podnikem, protože už mám několik vyjádření, že to z mé strany bylo vše v pořádku. Ale revizoři prý nechytají, jak mi bylo vysvětleno, černé pasažéry. Revizoři jen vybírají pokuty od těch, kdo nemají v danou chvíli platnou jízdenku, bez ohledu na důvod (i omluvitelný, jako u vás). Takže dnes už by vám to asi neprošlo. Nebyla jste černý pasažér. Ale v daný okamžik jste, očima brněnského revizora a jeho nadřízeného, neměla platnou jízdenku.
Kdybych takového revizora potkal, dovedu si představit podobný komentář, jaký udělal pražský tatínek (byť asi tak drsný a nevybíravý bych být nedovedl a nechtěl).

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
poctivka21. srpen 2017, 13:54

Stále žasnu nad tím, že se pokaždé, když čtu nějakou diskusi najde pár mentálně napadených blbců, kteří se vyjadřují k povolání, kterým by se nedokázali sami uživit, nemají představu co to vůbec obnáší, ale prezentují svoje názory, jakoby byli v oboru mistry světa. Když musím zaplatit za dopravu, tak zaplatím, protože vím, že to není zadarmo a živí stovky lidí. Taky by se Vám nelíbilo, kdy někdo užíval Váš majetek za Vaše peníze jen tak. Leda byste si ho nakradli !!!!

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mirek21. srpen 2017, 10:34

Tedy asi osm let zpět jsem jel autobusem, mysl někde v dáli a náhle se na začátku autobusu ohlásili dva revizoři. Já byl v klidu, jízdenku jsem měl. Pak přišel jeden z nich ke mně a já sáhl do kapsy pro jízdenku... která tam nebyla. Začal jsem prošacovávat všechny kapsy a nemohl ji najít. Pak už z druhé strany přišel i druhý revizor a já jsem si říkal "no nejsem přece blbec, někde ji mít musím!". Rudý jako rak jsem už vytahoval občanku, když mě napadlo kouknout do kapes, kde by pravděpodobně byla, znovu. Nakonec jsem ji našel a předal. Ale z ostudy kabát a ti dva revizoři na mě tak nějak divně koukali. :D

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lada21. srpen 2017, 13:18

Divně koukali, jo ? No to vás tedy muselo poznamenat .. :)

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Eskamonter21. srpen 2017, 18:42

...proto ja jezdim vzadu na spřahle...tam revizori nejsou...akorat v chotkovej je treba se poradne drzet....jednou me to tam vyklopilo pod auto,ale sem se odkutalel k obrubniku....to samy v metru,vzadu na rantlu...zase ale clovek musi davat bacha aby ho to neodvezlo do depa,to se mi taky stalo kdyz jsem sel nacamranej z putyky a preslechl hlaseni ze souprava jede do depa... autobusy...ty sou problem,tam se na narazniku neudrzim ale makam na tom...revizim zdar,nazdar...na černo forevr....

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
russoturisto22. srpen 2017, 15:40

Stačí říct: " já jsem pojebaný Rusák, víš jak funguje to v mem státu? Do které tvé kapsy patři dvoustovka? Vždycky funguje!

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
jlo22. srpen 2017, 11:57

Bylo by lepší nainstalovat v metru opět vstupní turnikety (jako např. v Londýně) a pro rezidenty, tedy pražany, nabídnout opravdu minimální cenu ročního kuponu, tak aby nikomu nestálo za to jezdit bez lístku.
Naopak bych zrušila seniorské slevy a zavedla bych zdarma jízdu do 18 let, protože děti do 18 stále nevydělávají, kdežto senioři mnohdy pobírají starobní důchod + mzdu a jsou na tom minimálně stejně jako rodiče nedospělých dětí.
Také je vhodné vydat nějaké zvýhodněné jízdné + vstupy na některé památky pro cizince, tzn. 3. a 5ěti denní pasy na jízdu MHD se zvýhodněnými vstupy na památky, kulturu apod.
No a pak už zbývá jen bezdomovce a podobné zapáchající pasažéry do vozidel MHD vůbec nepouštět, v uvedeném Londýně se i do autobusů vstupuje pouze předními dveřimi a řidič si snadno zkontroluje zda všichni označí lístek při vstupu, navíc může odmítnout vstup znečištěnému člověku a revizorů pak může být jen minimum, lidé si nedovolí jasně daná pravidla nedodržovat.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
František13. červen 2018, 18:17

Jo, práce jako každá jiná, ale když jedeš mastnou tyčí na letiště, vystupuješ na terminálu dvě a na zastávce před tím než vystupuješ tě takovejhle hajzl chytí a napaří ti plnou pokutu kvůli 5-ti minutám od doby kdy ti skončila platnost jízdenky(byla kolona před letištěm, světe div se, nezkontroloval sem lístek), on kvůli tomu že z toho dostane dvě stě ti napaří 800 korun...
No nemít s sebou rodinu a nebýt zavalenej bagáží, asi bych reagoval jinak než v klidu.
Oko nepřimhouřil a já ho z těch jeho prašivejch bot nevystřelil, diky bohu, ten sráč za to nestál.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
annonnymm19. srpen 2017, 17:30

presne tak , lidi ktery si nekoupi jizdnenku ...

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ekel23. srpen 2017, 22:43

Není to špatně placený. Revizor si v Praze přijde v průměru na 50 tisíc čistého... V Brně, Ostravě a Plzni zhruba na 40. Fixní plat je 17-20, zbytek tvoří provize.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dandy21. srpen 2017, 11:41

Jestli se může přidat, tak bych taky reagovala. Jsem z Moravy, vzorně jsem si koupila lístek, ale špatné hodnoty. Pochopila jsem, že se můžu v metru pohybovat 15minut, anebo čtyři zastávky. A ono je to max 4 zastávky a nesmí čas přesahovat 15minut. No nicméně ujela jsem zastávek šest... u výstupu z metra... ejhle pan revizor... hrdá, že jsem byla schopná si lístek vůbec koupit, nedbal mně dát od lajny, že je špatné hodnoty a dát pokutu. Nicméně, jelikož jsem se cítila ukřivděná a myslím, že revizor neměl soudnost, jsem pokutu nezaplatila a žádala písemně s vysvětlením a kopii lístku podnik v Praze o odpuštění pokuty. Mou situaci uznali a dopis mám schovaný dodnes, jelikož nikdy nevíte, kdy se i po letech jim ztratí dokumenty a mně u dveří zazvoní exekutor, že ano?!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Gimlonaut24. srpen 2017, 15:53

Já mám stejný příběh, akorát já měl štěstí na revizora, který po mém vysvětlení a přidání věty ať mi pokutu dá, že aspoň budu mít památku, dělal že mě nezná a já mohl v klidu odejít.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Cestující23. srpen 2017, 7:06

Docela dlouho jsem žil v Praze a nikdy jsem moc nechápal mimopražské, kteří tvrdili, že je pro ně komplikované si koupit (správný) lístek a orientovat se v pražské MHD. Přišlo mi to jasné a jednoduché.
Pak jsem byl párkrát v Hradci Králové a musel použít místní MHD. A od té doby jsem začal mít porozumění i pro mimopražské v pražském MHD. :)
Docela mě překvapuje, že Vám pražský DP uznal "reklamaci", ale kdo se zeptá, ten se dozví...
P.S. Vaši křivdu chápu, proto jsem Vám dal plus.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
revizor go home21. srpen 2017, 13:26

Chuďátko revizorské, oni ho donutili dělat tuto práci, skoro mi slza ukápla :)

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anonym22. srpen 2017, 8:01

V Modřanech chybí automaty na jízdenky....mohl by se tam alespoň jeden zřídit...děkuji

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hans22. srpen 2017, 11:17

Cože?Co to tady píšeš?Uvědomuješ si,na jakým jsi webu?Tohle nejsou stránky DPP...A ještě poděkuješ...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Silvia22. srpen 2017, 23:08

Jo, ten. co mi dal pokutu, navzdory tomu, že mi za 20 vteřin došla sms jízdenka, tak ten ať se tou provizí zalkne.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Slauf23. srpen 2017, 12:06

Neschvaluji jízdu na černo!!! Ano revizoři musí být jinak by většina neplatila. Nicméně mě chytnout tak jim řeknu, že jim doklady neukážu, že si přeji zavolat PČR a těm se řádně legitimuji a nechám sepsat protokol a výslovně si budu žádat, aby nesdělovali mé údaje revizorovi. Ten dostane jen číslo jednací a DP si pak musí na PČR zažádat atd... Když už bych měl zaplatit ten flastr tak takto. Pokud by ta pokuta byla do 500 Kč tak držím hubu revizorovi to zaplatím a hotovo. Jízdenky platím, ale ne jednou nastala situace, že jsem neměl jízdenku.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Scooterss22. srpen 2017, 18:18

lístek si nikdy nekupuji a necvakám, ta masná tyč je pro socky a negry.. té se taky nedržím

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Berd5. únor 2018, 14:01

Blbé!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Alice21. srpen 2017, 14:06

Nezlobte se na mě, ale aspoň pro děti by měli mít pochopení. Protože nevědí jestli jim rodiče na lístek dali nebo ne. Jenže co si budeme povídat hlavně děti jsou ty nejlepší kořisti. Těm se napaří pokuta a když to nezaplatí rodiče počkají si nechají nabíhat úroky a potom je nejlépe hned v osmnácti obešlou exekutorem aby měli o zábavu postaráno. Přitom do osmnáctého roku není nikdo právně způsobilý, nemůže podepisovat žádné smlouvy a podobně tak jak je možné, že tento hyenismus a nejen u dopravních podniků, naštěstí u poplatků za odpad už se jich zastal ústavní soud, je možný.

-4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
smrtrevizorům21. srpen 2017, 15:51

nikdy mě revizor nic zlého neudělal, ale obtěžuje mě, už jenom ta kontrola....o jejich hnusných držkách a tupých mozcích nemluvě...důležití zakomplexovaní zmrdi, co v životě nenašli slušné uplatnění.......starej se o hrob čuráku a ne o lístky v metru ,,,,.určitě máš doma bordel, tak uklízej a neobtěžuj lidi v HD ...

-12 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hans22. srpen 2017, 11:22

Jo,tebe obtěžuje ta kontrola?Tak to potom budeš zakomplexovanej zmrd,co v životě nenašel slušný uplatnění asi ty.Hnusný držky a tupý mozky...rád bych viděl tebe ,bystrej fešáku.mimo to ,celej tvůj komentář je sračka bez hlavy a paty...imbecile

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Yarda21. srpen 2017, 21:26

Pokud nějakým čurákům smrt, tak těm co svým jednáním způsobují, že revizoři jsou potřební.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
KUBRT21. srpen 2017, 20:52

Narazil jsem před lety také na dva jsou to pěkný zm...i.Nejsme z Prahy a misto aby pomohli tak se po nás pěkně vozili.Nakopat do prdele by zasloužili

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Chrchel21. srpen 2017, 16:09

Takze ty listky budes kontrolovat ty??? Nebo se skontroluji samy???

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub21. srpen 2017, 9:17

Zdravím, osobně nemem revizory rád. jsou to arogantní hovada. Sice chápu že lidi na ně hejkají, hádají se s nimi ale.... Jsem kluk z prdele a jednou jsem musel do Prahy. Chytrák jsem si nekoupil jízdenku v trafice ale v tom automatu. Nešiml jsem si že jsem si koupil jízdenku na tramvaj? asi, stála 16kč.... v metru přišel arogantní pán že chce vidět jízdenku. S hrdostí že ji mám a je označkovaná jsem mu jí dal. Nic neřekl a ptal se na občanku. Blbec!, jsem mu jí dal, teprve pak mi řekl že mám špatnou jízdenku. Ihned pokuta 800(tuším, už je to pár let). Když jsem mu říkal že jsem spěchal a zmáčkl na automatu tlačítko vdomění že to je pouze na metro.... ne, když jsem mu řekl že kdo mi tedy vrátí těch 16kč, mlčel. Lidi, když bych neměl nic, tak chápu pokutu a já nevím co. Pokud ale i podle občanky viděl od kud jsem a neznám to, mám něco, sice špatně ale mám, tak bych mohl mít trochu soucitu. Už revizory posílám do...., provokuji je, naschvál zapírám jízdenku, občanku nevydávám a nechávám na sebe naschvál zavolávat policii.Při příjezdu jízdenku ukážu a dělám z revizorů buzeranty. Zaslouží si to.

-13 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ríša21. srpen 2017, 22:22

Už to je pokrok, že jsi se naučil kupovat správné jízdenky. Že jsi negramotný, za to revizor nemůže. A tím, že budeš sám sebe zdržovat a čekat na příchod policie, tím to asi vyřešíš. To musí bavit.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Chrchel21. srpen 2017, 16:11

Jses akorat hloupy idiot, nic vic. Ja mam jizdenku rocni a kontroluji mne casto a vzdy jsou mili a prijemni.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
halo21. srpen 2017, 15:02

no bohužial... spravil si chybu - zle si si prečítal - dostaneš pokutu - nabudúce si dáš na to pozor. jednoduché. miesto toho aby si sa poučil tak ti asi puklo srdiečko a stal sa z teba jeden z tých arogantných týpečkov, čo si myslí že keď je k ľudom odporný, tak je niečo viac. a opak je pravdou...

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
anonym21. srpen 2017, 12:23

Cestující je povinen při nástupu do vozidla a po celou dobu přepravy, mít u sebe PLATNÝ JÍZDNÍ DOKLAD. Otázka na Vás, měl jste ho??? Dle Vašeho příspěvku nikoli.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kubíkův nejkamarád21. srpen 2017, 11:56

Neznalost neomlouvá lidský odpade.

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anonymní kohout21. srpen 2017, 11:18

Jo primitiv se pozná hned. Tím myslím tebe, ne toho revizora. Zkus jít do metra bez jízdenky třeba v Londýně. Nemáš jezdit do Prahy, když seš tak blbej, že neumíš ani číst.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pražák21. srpen 2017, 9:50

Buran, no...

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
veřejnost21. srpen 2017, 11:31

Každej revizor je z podstaty píčus, polofízl a kolaborantská svině, co se ukájí sraním normálních lidí. Co by asi s nimi udělal (u nějaké jámy) Islámský stát ihned po dobytí Prahy? Hádejte! ;)

-13 Odpovědět · Nahlásit
avatar
;-)21. srpen 2017, 12:48

Zeptal by se ho, kde tě najde a šel si nejdřív pro tebe. ;-)

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lojzík21. srpen 2017, 8:27

Jsou to flákači, nebo na nic jinýho nemají.

-14 Odpovědět · Nahlásit
avatar
halo21. srpen 2017, 14:59

a ty robíš čo? si jadrový fyzik?

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hans22. srpen 2017, 11:25

On je Lojzík přece,flákačem nazývá člověka,co vstává ve 4 ráno....

0 Odpovědět · Nahlásit
Peter Brzęczyszczykiewicz20. srpen 2017, 16:33

Kazdy revizor si zasluzi poriadne vyfajcit

-14 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Revizor21. srpen 2017, 15:42

Jen koukám,co je tu kokotů zo Slovenska.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
halo23. srpen 2017, 13:38

no kolko, povedz? ja ich tu vidím tak 1-2. či si zabudol počítať? chcel si si rýpnuť a nevyšlo ti to. Možno nabudúce, čecháčku.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
:D21. srpen 2017, 18:22

Vidím tu tak maximálne 2 komentáre od Slovákov a ostatných xy je z Česka, myslím tých nenávistných, takže koko*i zo Slovenska čo :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mumaki20. srpen 2017, 13:56

„Tu práci nemůžete mít rád ...", tak jí k*rva nedělej.

-22 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tencovaspochova21. srpen 2017, 12:41

wua, názorom, nerob čo ťa nebaví je dnešná generácia úplne prehnitá, niekedy jednoducho musíš robiť aj čo ťa nebaví a čo nemáš rád, citáty ako si ísť za svojím snom a radšej robiť zadarmo čo ťa baví ako nemať rád svoju prácu by som zakázal, sú to sračky

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
CoolM21. srpen 2017, 3:13

Ale každý revizor má rád ty peníze...

9 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anonymita19. srpen 2017, 20:55

Proč se jízdenky dotují státem i u pracujících dospělých osob? Těm co jezdí autem taky nikdo nic nedá zdarma

-38 Odpovědět · Nahlásit
avatar
vesničan21. srpen 2017, 15:50

To dá v.o.l.o.v.i rozum. Aby lidi jezdili veřejnou dopravou a nehuntovali města autama.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Seruosly?20. srpen 2017, 12:58

To sa iba hras na idiota alebo to myslis vazne? :D

19 Odpovědět · Nahlásit
avatar
halabala20. srpen 2017, 0:03

Maji zdarma silnici a cely servis okolo?

10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Otus20. srpen 2017, 0:24

Zdarma ?!? Slyšel jste někdy o spotřební dani na pohonné hmoty?

13 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kladivo19. srpen 2017, 22:47

Ty inteligent, žeby práve preto aby sa v mestách podporila MHD a ľudia boli motivovaní nechať auto doma?

35 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anonymita20. srpen 2017, 0:57

Upřímně, když má člověk auto doma, tak mi věř že kvůli lepšímu ovzduší by nesednul do MHD, pokud by neměl něco vypité.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Seriously?20. srpen 2017, 13:00

Ty musis mat nieco zabrzdene v hlave asi :D prave preto je mhd dotovana, lebo keby cele mesto chodilo mhd tak v zivote nestojis v zapche, niekolkonasobne menej neobnovitelnych zdrojov pouzivas,...

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
DiPace20. srpen 2017, 11:54

Ja mam auto doma, ale do centra chodim zasadne MHD...

15 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fjh22. srpen 2017, 18:15

protože ses dement

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.