Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. února 2018 17:10
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Muži kvůli chybě přišlo na účet 2 000 000 000 349 eur. Na chvíli se tak stal nejbohatším člověkem na světě

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Na Belgičana čekalo při otevření elektronického bankovnictví šokující překvapení. Přišly mu 2 biliony eur.

Jaké to je, stát se přes noc z obyčejného člověka zdaleka nejbohatším mužem na světě? Právě to před nedávnem na vlastní kůži zjistil Belgičan Luc Mahieux z městečka Dinant, který po otevření internetového bankovnictví nemohl uvěřit svým očím. Na účet totiž nečekaně obdržel nesmírné bohatství, konkrétně něco málo přes 2 biliony eur, což je v přepočtu více než 50 bilionů korun.

„V tu chvíli jsem si pomyslel, že všechny mé problémy jsou jednou provždy vyřešeny. Stal jsem se nejbohatším mužem planety,“ řekl muž pro tamní list Het Nieuwsblad.

Nicméně tohoto prvenství si neužíval příliš dlouho. Jak sám totiž brzy pochopil, peníze mu na účet dorazily pouze kvůli omylu. Celý problém měl údajně vzniknout v době, kdy Mahieux poskytl jisté stránce detaily své karty. Po nějaké době ale zjistil, že stránka si každý měsíc bere z účtu uživatelů asi 35 eur, a tak se rozhodl svůj účet ihned zrušit a příspěvek chtěl vrátit. Následkem blíže neupřesněné chyby v systému mu pak ale na účtu místo 35 eur přistálo astronomické množství peněz.

Když si muž peněz všiml, neotálel a ihned kontaktoval pracovníky banky, u níž má svůj účet veden, a kartu si nechal zablokovat. To kvůli obavám, že se mohl stát terčem hackerského útoku či podvodu. Titul nejbohatšího člověka na světě tak už znovu náleží zakladateli portálu Amazon Jeffu Bezosovi, který předběhl už i Billa Gatese, spoluzakladatele společnosti Microsoft.

„Rád bych dodal pro všechny své budoucí ´přátele´, že žádné peníze nemám,“ řekl podle serveru Novinky muž s humorem, který se doslova ze dne na den stal středem pozornosti jak belgických, tak i zahraničních médií.

Domů
Sdílet
Diskuse